20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

22 грудня 2022 року – календар з повчанням

Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці.

Пророчиці Анни, матері прор. Самуїла (1100 р. до Р. Х.). Свт. Софронія, архієп. Кіпрського (VI). Прп. Стефана Новосіятеля (912). Сщмч. Володимира пресвітера (1919); сщмч. Володимира пресвітера і мц. Євфросинії (1920); сщмчч. Василія й Олександра пресвітерів (1937).

Ікони Божої Матері, йменованої «Несподівана Радість» (XVII).

Євангельські Читання

Тит., 300 зач., I, 5 – II, 1. Лк., 107 зач., XXI, 28-33. Прав. Анні: Гал., 210 зач. (від полу), IV, 22-31. Лк., 36 зач., VIII, 16-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ДИВІТЬСЯ Ж ЗА СОБОЮ, ЩОБ СЕРЦЯ ВАШІ НЕ ТЯЖІЛИ ОБ’ЇДАННЯМ ТА П’ЯНСТВОМ І ТУРБОТАМИ ЖИТТЄВИМИ, І ЩОБ ДЕНЬ ТОЙ НЕ ЗАСТАВ ВАС ЗНЕНАЦЬКА”. “ДЕНЬ ТОЙ” – ЙДЕТЬСЯ ПРО ОСТАННІЙ ДЕНЬ СВІТУ АБО КОЖНОГО З НАС, ЯКИЙ ПРИХОДИТЬ, ЯК ЗЛОДІЙ, ТА ЗАХОПЛЮЄ, ЯК СІТЬ; ТОМУ І НАКАЗУЄ ГОСПОДЬ: “ТОЖ ПИЛЬНУЙТЕ КОЖЕН ЧАС ТА МОЛІТЬСЯ”.

 

А ОСКІЛЬКИ Ж СИТІСТЬ ТА БАГАТОТУРБОТНІСТЬ – ПЕРШІ ВОРОГИ БДІННЯ ТА МОЛИТВИ, ТО НАПЕРЕД ЩЕ ВКАЗАНО, ЩОБ НЕ ДОПУСКАТИ СЕБЕ ДО ОБТЯЖЛИВОСТІ ЇЖЕЮ, ПИТТЯМ ТА ПЕЧАЛЯМИ ЖИТТЄВИМИ. ХТО ПОЇВ, ПОПИВ, ПОВЕСЕЛИВСЯ, СПАТИ – ВИСПАВСЯ І ЗНОВУ ЗА ТЕ Ж, У ТАКОГО ЯКОМУ БУТИ БДІННЮ? ХТО І ДЕНЬ І НІЧ ЗАЙНЯТИЙ ОДНИМ ЖИТТЄВИМ, ХІБА ТОМУ ДО МОЛИТВИ?

 

“ЩО Ж, СКАЖЕШ, РОБИТИ? БЕЗ ЇЖІ НЕ МОЖНА; І ЇЇ ТРЕБА ЗДОБУТИ. ОСЬ І ТУРБОТА”. АЛЕ ГОСПОДЬ НЕ СКАЗАВ: НЕ ПРАЦЮЙ, НЕ ЇЖ, НЕ ПИЙ, “ЩОБ НЕ ОБТЯЖИТИ” СЕРЦЕ ВАШЕ ЦИМ. РУКАМИ ПРАЦЮЙ, А СЕРЦЕ ТРИМАЙ ВІЛЬНИМ; ЇСТИ – ЇЖ, АЛЕ НЕ ОБТЯЖУЙ СЕБЕ ЇЖЕЮ; І ВИНА ВИПИЙ, КОЛИ ПОТРІБНО, АЛЕ НЕ ДОПУСКАЙ ДО ПОМУТНІННЯ ГОЛОВИ ТА СЕРЦЯ.

 

РОЗДІЛИ ЗОВНІШНЄ ТВОЄ ВІД ВНУТРІШНЬОГО Й ОСТАННЄ ЗРОБИ СПРАВОЮ ТВОГО ЖИТТЯ, А ПЕРШЕ – ТАК СОБІ: ТАМ БУДЬ УВАЖНИМ І СЕРЦЕМ, А ТУТ ТІЛЬКИ ТІЛОМ, РУКАМИ, НОГАМИ ТА ОЧИМА: “БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ ТА ВЕСЬ ЧАС МОЛІТЬСЯ”, ЩОБ СПОДОБИТИСЯ ВІДВАЖНО СТАТИ ПЕРЕД СИНОМ ЛЮДСЬКИМ.

 

ЩОБ СПОДОБИТИСЯ ЦЬОГО, ТРЕБА ЩЕ ТУТ, У СВОЄМУ ЖИТТІ, ВЛАШТУВАТИСЯ ПЕРЕД ГОСПОДОМ, А ДЛЯ ЦЬОГО ОДИН ЗАСІБ – ЩИРА МОЛИТВА У СЕРЦІ, ЯКА ЗВЕРШУЄТЬСЯ РОЗУМОМ. ХТО ТАК НАЛАШТУЄТЬСЯ – ДЛЯ ТОГО НЕ ПРИЙДЕ “ДЕНЬ ТОЙ” ЗНЕНАЦЬКА.

Вас може зацікавити

13 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 січня 2023 року – православний календар

Редактор Головний