9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Всі новини Календар

21 грудня 2022 року – календар з повчанням

Прп. Патапія (VII).

Апп. від 70-ти: Сосфена, Аполоса, Кифи, Тихика, Єпафродита, Кесаря та Онисифора (I). Мчч. 62-х ієреїв і 300 мирян, що в Африці від аріан постраждали (477). Мц. Вікторії Кулузької (477–484). Мц. Анфіси в Римі (V). Прп. Кирила Челмогорського (1367). Сщмч. Сергія пресвітера (1937).

Євангельські Читання

2 Тим., 299 зач., IV, 9-22. Лк., 104 зач., XXI, 5-7, 10-11, 20-24.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

УЧНІ ВКАЗУВАЛИ ГОСПОДУ НА КРАСУ ПРИМІЩЕННЯ ТА ВСЬОГО НАЧИННЯ ХРАМУ, А ВІН СКАЗАВ: “ПРИЙДУТЬ ДНІ, У ЯКІ З ТОГО, ЩО ВИ ТУТ БАЧИТЕ, НЕ ЗАЛИШИТЬСЯ КАМЕНЯ НА КАМЕНІ; ВСЕ БУДЕ ЗРУЙНОВАНО”. ЦЕ ПІДПИС ВСЬОМУ КРАСИВОМУ СВІТУ ЦЬОГО.

 

НА ВИГЛЯД ЗДАЄТЬСЯ МІЦНО ТА ВІКОВІЧНО; АЛЕ ДЕНЬ-ДРУГИЙ, ДИВИШСЯ, ЯК НІЧОГО І НЕ БУВАЛО: І КРАСА ЗГАСАЄ, І СИЛИ ВИСНАЖУЮТЬСЯ, І СЛАВА МЕРКНЕ, І РОЗУМИ ВІДЖИВАЮТЬ СЕБЕ, Й ОДЯГ ЗНОШУЄТЬСЯ.

 

УСЕ В СОБІ САМОМУ НОСИТЬ СИЛУ РУЙНІВНУ, ЯКА НЕ ЛЕЖИТЬ, ЯК НАСІННЯ НЕРОЗВИНУТЕ, А СКЛАДАЄТЬСЯ З БЕЗПЕРЕСТАННОЇ ДІЇ ТА ВСЕ ТЕЧЕ ДО СВОГО КІНЦЯ. “ПРИХОДИТЬ СТАН СВІТУ ЦЬОГО. БО ОБРАЗОМ ХОДИТЬ ЛЮДИНА: УТАЮЮТЬСЯ І НЕВІДОМО, КОМУ ЗБЕРУ Я”.

 

А МИ ВСІ МЕТУШИМОСЯ, ВСІ КЛОПОЧЕМО, І КЛОПОТАМ НАШИМ НЕМАЄ КІНЦЯ. НАТРАПЛЯЄМО НА ПОСТІЙНІ УРОКИ, ЯКІ КРУГОМ НАС ОТОЧУЮТЬ, ВСЕ СВОЄ, НЕМОВ СЛІПІ ТА НІЧОГО НЕ БАЧИМО. ТАК І ПРАВДУ СКАЗАТИ, ЩО СЛІПІ ЧИ ОСЛІПЛЕНІ: І СОБІ, І НІЧОМУ, ЩО НАС ОТОЧУЄ ЧИ ВОЛОДІЄ НАМИ, КІНЦЯ НЕ БАЧИМО. І ЩО ІЩЕ?

 

ОБЛАШТУВАВШИСЬ, ЯК НАМ УЯВЛЯЄТЬСЯ, ДОБРЕ, ВПЕВНЕНІ, ЩО СТОЇМО ТВЕРДО, ЯК НА КРУЧІ; ТОДІ СТАНОВИЩЕ НАШЕ ШВИДШЕ СХОЖЕ НА ТЕ, ЯК ЯКЩО БИ МИ СТОЯЛИ НА ТРЯСОВИНІ: ОСЬ-ОСЬ ПРОВАЛИМОСЬ. АЛЕ НЕ ЧУЄМО ЦЬОГО І ВІДДАЄМОСЯ БЕЗПЕЧНІЙ НАСОЛОДІ, ЯК НІБИТО ЗАВЖДИ МАЄМО ТАМ ПЕРЕБУВАТИ.

 

ПОМОЛИМОСЯ Ж, НЕХАЙ ВІДКРИЄ ГОСПОДЬ РОЗУМНІ ОЧІ НАШІ, І НЕХАЙ ПОБАЧИМО ВСЕ, НЕ ЯК ВОНО ЗДАЄТЬСЯ, А ЯК Є НАСПРАВДІ.

Вас може зацікавити

4 жовтня 2022 року – православний календар

Редактор Головний

21 січня 2023 року – православний календар

Редактор Головний

У селі Качин клірики Волинської єпархії звершили Чин похорону полеглого на війні Захисника України

Редактор Головний