16.1 C
Lutsk
Неділя, 14 Квітень, 2024
Всі новини Календар

21 лютого 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 38-ма після П’ятидесятниці.                                                  Пісний день.

Віддання свята Стрітення Господнього.


Вмч. Феодора Стратилата. Прор. від 12-ти Захарії Серповидця (близько 520 р. до Р. Х.). Свт. Савви ІІ, архієп. Сербського (1269). Сщмчч. Симеона Кульгавця, Андрія Добриніна, Сергія Любомудрова і Петра Маркова пресвітерів; сщмч. Олександра Абіссова пресвітера (1942).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 1 Пет. 4:1-11 (зач. 61); вмч.: 2 Тим. 2:1-10 (зач. 292). Єв.: Мк. 12:28-37 (зач. 56); вмч.: Мф. 10:16-22 (зач. 36).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“А хто витерпить до кінця, той спасеться” (Мф.10:22). А чи є нам що терпіти? У цьому ні в кого не буває нестачі. Територія терпіння у кожного широка; отже, і спасіння у нас під руками. Перетерпи все до кінця, і будеш спасенний. Треба, однак, терпіти вміючи, а то можна протерпіти і користі ніякої не отримати.

По-перше, віру святу бережи, і життя по вірі веди бездоганне; всякий же гріх, що трапляється, очищай негайно покаянням.

 

По-друге, все, що доводиться терпіти, приймай як від руки Божої, пам’ятаючи твердо, що без волі Божої нічого не буває.

По-третє, вірячи, що все, що від Господа виходить, посилається Ним на благо душам нашим, за все щиро дякуй Богові, дякуй і за скорботи, і за розради.

 

По-четверте, полюби скорботу заради великої її спасительності, і збуди в собі спрагу до неї, як до пиття хоча гіркого, але цілющого.

По-п’яте, тримай у думці, що коли прийшла біда, то її не скинеш, як тісний одяг; треба перенести. По-християнськи ти перетерпиш її чи не по-християнськи, – все ж таки перетерпіти неминуче; так краще ж перетерпіти по-християнськи. Ремствування не позбавляє від біди, а тільки робить її важчою; а смиренна покірність визначенням Промислу Божого і благодушність забирають важкість у бід.

 

По-шосте, усвідом себе вартим ще й не такого лиха – усвідом, що якби Господь хотів вчинити з тобою по всій правді, то чи таке лихо слід було б послати тобі.

По-сьоме, найбільше молись, і милостивий Господь подасть тобі міцність духу, за якої, тоді як інші дивуватимуться твоїм лихам, тобі буде здаватися, що і терпіти-то нічого.

Вас може зацікавити

“Духа пришестя… і надії виконання”: проповідь у День Святого Духа

Редактор Головний

У Рокинях попрощалися із Героєм України Андрієм Войтюком

Редактор Головний

Священник Волинської єпархії УПЦ з гуманітарною місією відвідав багатостраждальне місто Бахмут

Редактор Головний