6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Всі новини Календар

20 січня 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 33 після П’ятидесятниці Посту немає.
Післясвято БогоявленняСобор святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Iоанна.Прп. Пахомія Кенського (XVI) (перехідне святкування в суботу після Богоявлення).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Суботи після Богоявлення: Еф. 6:10-17 (зач. 233); Предтечі: Діян. 19:1-8 (зач. 42). Єв.: Суботи після Богоявлення: Мф. 4:1-11 (зач. 7); Предтечі: Ін. 1:29-34 (зач. 3).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Святий Іоанн свідчив про Христа Іісуса, що Він є воістину “Агнець Божий, що бере на себе гріх світу” (Ін. 1:29), – є обітований Визволитель, всіма очікуваний. Чули це ті, хто був при ньому, і повірили. Від них пройшло це свідчення в народ, і всі стали думати, що засвідчений Іоанном не проста людина. Спаситель вказав на це, коли в останні дні в храмі запропонував очільникам церковним запитання, “звідки хрещення Іоаннове, з небес чи від людей?” (Мк. 11:29-30).

 

Ті ухилилися від відповіді, тому що вони не могли не бачити, що Іоанн не сам від себе прийшов, хрестячи водою. Але скажи вони це, негайно мали б визнати і свідчення його, що перед ними Обіцяний, і внаслідок того підкоритися Його вченню. А цього вони не хотіли не з якихось ґрунтовних причин, а лише через упередження. Але їхня затятість анітрохи не применшує сили свідчення святого Іоанна. Воно і досі настільки ж доказове, як було, коли вийшло з вуст його. І ми Іоанна чуємо, який вказує нам на істинного Спасителя, і тим оживляємо віру свою, як віру, що має щодо себе відчутні докази.

Вас може зацікавити

“Друга Пасха” храму на честь Казанської ікони Богородиці села Озденіж Рожищенського благочиння. ФОТО

Редактор Головний

20 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

11 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний