4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини Фото

У Неділю Торжества Православ‘я Архіпастир очолив святкове богослужіння в кафедральному соборі

24 березня 2024 року, у Неділю першу Великого посту, Торжество Православ’я, митрополит Волинський і Луцький Нафанаїл очолив урочисте богослужіння у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Його Високопреосвященству цього дня співслужили настоятель храму протоієрей Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Луцького кафедрального округу протоієрей Вадим Лебедь та клірики храму.

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним.

Наприкінці Божественної літургії владика очолив особливий молебень, який звершується лише у першу неділю Великого посту.

На завершення богослужіння Архіпастир розповів пастві про встановлення та сенс свята Торжества Православʼя. 

День Торжества Православ’я пов’язаний з VII Вселенським Собором 787 року, який встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства. Саме ж свято виникло у 843 році і було присвячене остаточній перемозі над єрессю іконоборства. Тим самим в Церкві закінчився період формулювання православного вчення про Христа, а ікона проголошена наочним свідченням реальності Боговтілення. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу неділю Великого посту, так як найперше його святкування у 843 році припало саме на цей день. Особливе богослужіння цієї неділі - чин Торжества Православ’я, основа якого була закладена у ІХ столітті, потім доповнювалось та змінювалось аж до ХХ століття. Постійними складовим чину, які зберігаються і зараз, є проголошення Православної віри, вічної пам’яті її проповідникам і захисникам та многоліття усім членам Церкви.

Вас може зацікавити

Нехай Господь молитвами Пресвятої Богородиці подарує нам добру звістку про мир – вітання Предстоятеля у день Благовіщення

Редактор Головний

Що неодмінно потрібно зробити в Різдвяний піст

Редактор Головний

23 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний