20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Всі новини Календар

6 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 25-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Різдвяний піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Амфілохія, єп. Іконійського (після 394). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Григорія, єп. Акрагантійського (VI-VII). Совершается служба с полиелеемБлгв. вел. кн. Олександра Невського, в схимі Олексія (1263). Совершается служба с полиелеемСвт. Митрофана, в схимі Макарія, єп. Воронезького (1703). Сщмч. Олександра пресвітера (1937).

Сщмч. Сисинія, єп. Кізікського (III), Мч. Феодора Антіохійського (після 363). Прп. Колумбана, ігумена Люксейського (615).

Прмч. Серафима (1931). Св. Іоанна спов (1932). Сщмч. Єлеазара пресвітера і мч. Олександра (1937).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 43 зач., XI, 27-30. Літ. – 2 Сол., 274 зач., I, 1-10. Лк., 86 зач., XVII, 20-25. Блгв. кн.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СКАЗАВ, ЩО СИН ЛЮДСЬКИЙ З’ЯВИТЬСЯ У ДЕНЬ СВІЙ, ЯК БЛИСКАВКА, МИТТЄВО ОСВІЧУЮЧИ ВСЕ ПІДНЕБЕССЯ, ГОСПОДЬ ДОБАВИВ: “ПЕРЕД ТИМ НАЛЕЖИТЬ ЙОМУ БАГАТО ПОСТРАЖДАТИ, А РІД ЦЕЙ ВІДМОВИТЬСЯ ВІД НЬОГО”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

З ЦИХ СЛІВ ВИДНО, ЩО ЦЕ “НАЛЕЖИТЬ ПОСТРАЖДАТИ” ПОВИННО ПЕРЕДУВАТИ ЯВЛЕННЮ ГОСПОДА У СЛАВІ. ВІДПОВІДНО, ВЕСЬ ЧАС ДО ТОГО ДНЯ – ЧАС СТРАЖДАНЬ ГОСПОДА. У СВОЄМУ ЛИЦІ ВІН ПОСТРАЖДАВ В ОДИН ДУЖЕ ВІДОМИЙ ЧАС, ПІСЛЯ ТОГО Ж СТРАЖДАННЯ ЙОГО БУДУТЬ ТРИВАТИ І В ЛИЦІ ВІРЯН, – СТРАЖДАННЯ НАРОДЖЕННЯ ВІРЯН, ЇХ ВИХОВАННЯ У ДУСІ ТА ЗБЕРІГАННЯ ВІД ВОРОЖИХ ДІЙ, ВНУТРІШНІХ ТА ЗОВНІШНІХ; БО СОЮЗ У ГОСПОДА ЗІ СВОЇМИ НЕ ТІЛЬКИ МОРАЛЬНИЙ, А ЖИВИЙ, ЗАРАДИ ЯКОГО ВСЕ, ЩО СТОСУЄТЬСЯ ЇХ, МАЄ СТОСУНОК І ДО НЬОГО, ЯК ДО ЇХНЬОГО ГЛАВИ.

 

З ЦІЄЇ ДУМКИ ВИХОДИТЬ, НЕ МОЖНА НЕ БАЧИТИ, ЩО ГОСПОДЬ ТОЧНО БАГАТО СТРАЖДАЄ. НАЙБІЛЬШ ЧУТТЄВІ СКОРБОТИ – ЦЕ ПАДІННЯ ВІРУЮЧИХ; ЩЕ БІЛЬШ ЧУТТЄВІ ДЛЯ НЬОГО – ЦЕ ВІДПАДІННЯ ВІД ВІРИ. АЛЕ ЦЕ ВЖЕ КІНЦЕВІ УРАЖЕННЯ; ПОСТІЙНІ Ж СТРІЛИ – СКОРБОТИ ТА СПОКУСИ І ПОХИТУВАННЯ ВІРИ НЕВІР’ЯМ. ПРОМОВИ ТА ПИСАННЯ, ЯКІ ДИХАЮТЬ НЕВІР’ЯМ, – ЦЕ РОЗПЕЧЕНІ СТРІЛИ ЛУКАВОГО. У НАС ЧАС БАГАТО КУЗЕНЬ СТВОРИВ ЛУКАВИЙ ДЛЯ КУВАННЯ ТАКИХ СТРІЛ.

 

СЕРЦЯ ВІРУЮЧИХ БОЛЯТЬ, БУВАЮЧИ ВРАЖЕНИМИ НИМИ ТА БАЧАЧИ ВРАЖЕННЯ ІНШИХ; З НИМИ І ГОСПОДЬ БОЛИТЬ. АЛЕ НАСТАНЕ ДЕНЬ СЛАВИ ГОСПОДА, ТОДІ ВІДКРИЄТЬСЯ ТАЄМНИЦЯ ПІТЬМИ, І ТІ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ, ПОРАДІЮТЬ З ГОСПОДОМ. ДО ТОГО Ж ЧАСУ ТРЕБА ТЕРПІТИ ТА МОЛИТИСЯ.

Вас може зацікавити

Загинув на Донеччині: на Любешівщині клірики Волинської єпархії звершили Чин похорону захисника України

Редактор Головний

25 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

9 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний