-2.2 C
Lutsk
Вівторок, 9 Березень, 2021
Календар

20 листопада 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 24-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМучеників в Мелітині: Ієрона, ІсихіяНикандраАфанасіяМамантаВарахіяКаліникаФеагенаНиконаЛонгинаФеодораВалеріяКсанфаФеодулаКалімаха, ЄвгеніяФеодохаОстрихія, ЄпіфаніяМаксиміанаДукитіяКлавдіанаФеофілаГігантіяДорофеяФеодотаКастрикіяАникити, Фемелія, Євтихія, ІларіонаДіодота і Амоніта (III). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Лазаря Галісійського (1053).

Мч. Феодота корчемника (303). Мчч. Меласипа і Касинії   і сина їх Антоніна (363). Прп. Зосими Ворбозомського (1550). Знайдення мощей прп. Кирила Новоєзерського (Новгородського) (1649). Мчч. АвктаТавріона і Фессалонікії  (739).

Сщмч. Кирила, митр. Казанського, Михаїла, Олександра, ОлександраМихаїла, Олександра, Миколая, ОлексіяПавлаВасиліяПавлина пресвітерів, Іоанна і Веніаміна дияконів, мч. Миколая, мц. Єлисавети (1937). Сщмчч. Сергія, архієп. Єлецького, Миколая пресвітера і мч. Георгія (1937). Знайдення мощей сщмч. Константина пресвітера (1995).

Ікони Божої Матері “Взиграння”, Угреської (1795).

Євангельські Читання

1 Сол., 272 зач., V, 9-13, 24-28. Лк., 63 зач., XII, 2-12, і за суботу (під зачало): 2 Кор., 191 зач., XI, 1-6. Лк., 40 зач., IX, 1-6. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“НЕ БІЙТЕСЯ ТИХ, ХТО УБИВАЄ ТІЛО І ПОТІМ НЕ МОЖЕ НІЧОГО БІЛЬШЕ ЗРОБИТИ; АЛЕ СКАЖУ ВАМ, КОГО БОЯТИСЯ: БІЙТЕСЯ ТОГО, ХТО ПІСЛЯ смерті МОЖЕ ПІДДАТИ  ГІЄНІ: ЕЙ, ГОВОРЮ

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийВАМ, ТОГО БІЙТЕСЯ”.

 

НАЙБІЛЬШИЙ У НАС СТРАХ – СМЕРТІ. АЛЕ ГОСПОДЬ ГОВОРИТЬ, ЩО СТРАХ БОЖИЙ ПОВИНЕН БУТИ ВИЩИМ ЗА СТРАХ СМЕРТІ. КОЛИ ТАК СКЛАДУТЬСЯ ОБСТАВИТИ, ЩО НЕОБХІДНО АБО ВТРАТИТИ ЖИТТЯ, АБО ВЧИНИТИ ПРОТИ СТРАХУ БОЖОГО – КРАЩЕ ПОМРИ, АЛЕ НЕ ЙДИ ПРОТИ СТРАХУ БОЖОГО; ТОМУ ЩО ЯКЩО ПІДЕШ ПРОТИ СТРАХУ БОЖОГО, ТО ПІСЛЯ СМЕРТІ ТІЛЕСНОЇ, ЯКОЇ ВСЕ-ТАКИ НЕ МИНУТИ, ЗУСТРІНЕШ ІНШУ СМЕРТЬ, ЯКА БЕЗМІРНО Є СТРАШНІШОЮ ВСІХ СТРАШНІШИХ СМЕРТЕЙ ТІЛЕСНИХ.

 

ЯКБИ ЦЕ ОСТАННЄ БУЛО НА УВАЗІ ЗАВЖДИ У ДУМЦІ, ТО СТРАХ БОЖИЙ НЕ СЛАБНУВ БИ У НАС І НЕ БУЛО БИ У НАС НІЯКИХ СПРАВ, ЩО ПРОТИВНІ СТРАХУ БОЖОМУ. ПРИПУСТИМО, ЩО ПІДНІМУТЬСЯ ПРИСТРАСТІ. У ТОЙ ЧАС, КОЛИ ВОНИ ПОВСТАНУТЬ, СОВІСТЬ, ЯКА ОЖИВЛЕНА СТРАХОМ БОЖИМ, ВИМАГАЄ ЙТИ ЇМ НАПЕРЕКІР; ВІДМОВА ВИМОГ ПРИСТРАСТЕЙ ЗДАЄТЬСЯ РОЗЛУЧЕННЯМ З ЖИТТЯМ, ВБИВАННЯМ ТІЛА. ТОМУ-ТО КОЛИ ВІДРОДЯТЬСЯ ТАКОГО РОКУ ТРИВОЖНІ ПОЧУТТЯ І ПОЧНУТЬ МУЧИТИ СОВІСТЬ, ПОСПІШИ ПРОТИСТАВИТИ СТРАХ БОЖИЙ І СТРАХ СУДУ БОЖОГО З ЙОГО НАСЛІДКАМИ.

 

ТОДІ ПОБОЮВАННЯ СТРАШНІШОЇ СМЕРТІ ПРОЖЕНЕ ПОБОЮВАННЯ СМЕРТІ СЛАБШОЇ, І ТОБІ БУДЕ ЛЕГКО ВИСТОЯТИ У ВИМОГ БОРГУ ТА СОВІСТІ. ОСЬ ТАК ВИКОНУЄТЬСЯ ТЕ, ЩО СКАЗАНЕ У ПРЕМУДРОГО: “ПАМ’ЯТАЙ КОНЧИНУ СВОЮ, І ВО ВІК НЕ ЗГРІШИШ”.

Вас може зацікавити

26 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

22 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний