8.3 C
Lutsk
Четвер, 5 Жовтень, 2023
Всі новини Календар

15 травня 2022 року – календар з повчанням

Неділя 4-та після Пасхи, про розслабленого.

Свт. Афанасія Великого, архієп. Александрійського (373).

Прав. Тавіфи (І) (перехідне святкування в Неділю 4-ту після Пасхи).

Мчч. Еспера та Зої, чад їхніх Киріака та Феодула (II). Блгв. і рівноап. царя Бориса, у Святому Хрещенні Михаїла (907), який прийняв Хрещення зі своїм народом у IХ ст. (Болг.). Перенесення мощей блгвв. кнн. страстотерпців Бориса і Гліба, у Святому Хрещенні Романа і Давида (1072 і 1115). Перенесення мощей мч. Авраамія Болгарського (1230) (перехідне святкування в Неділю 4-ту після Пасхи). Свт. Афанасія, патр. Царгородського, Лубенського чудотворця (1654).

Путивльської ікони Божої Матері (1635).

Поминання жертв політичних репресій (у третю неділю травня за н. ст.).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 4-те, Лк., 112 зач., XXIV, 1-12. Літ. – Діян., 23 зач., IX, 32-42. Ін., 14 зач., V, 1-15. Страстотерпцям: Рим., 99 зач., VIII, 28-39. Ін., 52 зач., XV, 17 – XVI, 2.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ОСЬ ТИ ВИДУЖАВ; НЕ ГРІШИ БІЛЬШЕ, ЩОБ НЕ СТАЛОСЯ З ТОБОЮ ЧОГО ГІРШОГО”. ГРІХ НЕ ДУШУ ТІЛЬКИ ВРАЖАЄ, АЛЕ І ТІЛО. В ОДНИХ ВИПАДКАХ ЦЕ ДУЖЕ ОЧЕВИДНО; В ІНШИХ – ХОЧ НЕ ТАК ЯСНО, АЛЕ ІСТИНА ЗАЛИШАЄТЬСЯ ІСТИНОЮ, ЩО І ХВОРОБИ ТІЛА ВСІ ТА ЗАВЖДИ ВІД ГРІХІВ ТА ЗАРАДИ ГРІХА.

 

ГРІХ ЗВЕРШУЄТЬСЯ У ДУШІ ТА ПРОСТО РОБИТЬ ЇЇ ХВОРОЮ; АЛЕ ОСКІЛЬКИ ЖИТТЯ ТІЛА ВІД ДУШІ, ТО ВІД ХВОРОЇ ДУШІ, ЗВИЧАЙНО, ЖИТТЯ НЕ ЗДОРОВЕ. УЖЕ ТЕ ОДНЕ, ЩО ГРІХ НАВОДИТЬ МОРОК І ТУГУ, ПОВИННО НЕБЛАГОНАДІЙНО ДІЯТИ НА КРОВ, ЯКА Є ОСНОВОЮ ЗДОРОВ’Я ТІЛЕСНОГО. АЛЕ КОЛИ ПРИГАДАЄШ, ЩО ВІН ВІДДІЛЯЄ ВІД БОГА – ДЖЕРЕЛА ЖИТТЯ, І СТАВИТЬ ЛЮДИНУ У РОЗЛАД ЗІ ВСІМА ЗАКОНАМИ, ЯКІ ДІЮТЬ І В НІЙ САМІЙ І В ПРИРОДІ, ТО ЩЕ ДИВИТИСЯ ТРЕБА, ЯК ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЖИВИМ ГРІШНИК ПІСЛЯ ГРІХА.

 

ЦЕ МИЛІСТЬ БОЖА, ЯКА ЧЕКАЄ НА ПОКАЯННЯ ТА НАВЕРНЕННЯ. ВІДПОВІДНО, КОЖНОМУ ПЕРЕД ВСЯКОЮ ІНШОЮ СПРАВОЮ ТРЕБА ПОСПІШИТИ ОЧИСТИТИСЯ ВІД ГРІХІВ ТА У СОВІСТІ СВОЇЙ ПРИМИРИТИСЯ З БОГОМ.

 

ЦИМ ПРОКЛАДЕТЬСЯ ШЛЯХ І ДЛЯ БЛАГОДІЙНОЇ ДІЇ ЛІКІВ. ЧУТИ, ЩО БУВ ЯКИЙСЬ ЗНАМЕНИТИЙ ЛІКАР, ЯКИЙ НЕ ПОЧИНАВ ЛІКУВАННЯ, ПОКИ ХВОРИЙ НЕ ПОСПОВІДАЄТЬСЯ ТА НЕ ПРИЧАСТИТЬСЯ СВ. ТАЇН; І ЧИМ СКЛАДНІШОЮ БУЛА ХВОРОБА, ТИМ ВІН НАПОЛЕГЛИВІШЕ ЦЬОГО ВИМАГАВ.

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю 22-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний

6 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

13 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний