19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

20 червня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 2-га після П’ятидесятниці.

Мч. Феодота Анкірського (303).

Мцц. Калерії (Валерії), Киріакії та Марії в Кесарії Палестинській (284–305). Сщмч. Маркеліна, папи Римського, і мчч. Клавдія, Киріна й Антоніна (304). Сщмч. Маркела, папи Римського, мчч. Сисинія та Киріака дияконів, Смарагда, Ларгія, Апроніана, Сатурнина, Папія та Мавра воїнів і Крискентіана, мцц. Пріскилли, Лукини та Артемії царівни (304–310). Сщмчч. Андроника, архієп. Пермського, Олександра, Валентина, Веніаміна, Віктора, Олександра, Павла, Володимира, Ігнатія, Михаїла, Миколая, Павла, Олександра, Миколая, Миколая пресвітерів, Григорія диякона і мчч. Афанасія та Олександра (1918); сщмч. Петра пресвітера (1919). Прославлення прав. Павла Таганрозького (1999). Собор Іваново-Вознесенських святих.

Бериславської (Касперівської) ікони Божої Матері (перехідне святкування в перший день Петрового посту).

Початок Петрового посту.

Євангельські Читання

Рим., 83 зач., II, 28 – ІІІ, 18. Мф., 19 зач., VI, 31-34; VII, 9-11.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Не турбуйтесь”. Як же жити тож? Треба їсти, пити, одягатися. Але Спаситель не говорить: нічого не робіть, а не турбуйтеся. Не мучте себе цією турботою, яка з’їдає вас день і вночі та не дає вам ні хвилини спокою.

 

Турбота така – хвороба гріховна. Вона показує, що людина на себе надіється, а Бога забула, щоб надію на Промисел Божий втратила, все хоче у себе влаштували одними своїми трудами, добути все потрібне і добуте зберегти своїми способами. Зціпилась вона серцем з тим, що має, і на ньому жити думає, як на міцній основі.

 

Користолюбність зв’язала її, і вона тільки й думає, щоб побільше забрати у свої руки. Мамон цей став їй замість Бога. А ти трудися – трудись, а турботою злою себе не муч. Чекай успіху всякого від Бога і в Його руки віддавай участь свою. Усе добуте приймай, як дар від руки Господа, і з міцною надією чекай від Нього продовження щедродательності.

 

Знай, що одна хвилина – і може нічого не залишитися від всього, що маєш, якщо захоче Бог. Усе – тління і порох. Чи варто через це мучити себе? Тож не турбуйся!

Вас може зацікавити

Керуючий єпархією прочитав останню частину Великого покаянного канону у Трьохсвятительському храмі Луцька. ФОТО

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич) про Стрітення Господнє: Свято душ, осяяних світлом

Редактор Головний

Священники єпархії звершили панахиду за жертвами Голодомору. ФОТО

Редактор Головний