4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Календар

20 березня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 1 Великого посту. Великий піст.

Сщмчч., які в Херсонесі єпископствували: Василія, Єфрема, Капітона, Євгенія, Єферія, Єлпідія та Агафодора (IV). Прп. Павла Препростого (IV). Свт. Павла спов., єп. Прусіадського (IХ). Прп. Єміліана Італійського. Сщмч. Миколая Розова пресвітера (1930); прмч. Нила (Тютюкіна), прмцц. Матрони Грошевої, Марії Грошевої, Євдокії Синициної, Єкатерини Константинової, Антоніни Новикової, Надії Круглової, Ксенії Петрухиної та Анни Горохової (1938). Ікони Божої Матері, йменованої «Споручниця грішних», у Корці (1622).

 

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні

На 6-му часі: – Іс. 2:3-11. На вечірні: – Бут. 1:24-2:3; Притч. 2:1-22.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Якщо будеш кликати знання і звертатись до розуму; якщо будеш шукати його, як срібла, і відшукувати його, як скарб, – то збагнеш страх Господній, і знайдеш пізнання про Бога” (Притч. 2:3-5).

Корінь богоугодного життя – страх Господній. Коли прийде він, то як творча сила все в тобі перебудує і відтворить у тобі прекрасний порядок – космос духовний. Як здобути страх Божий? Він у тобі є, тільки заглушений: воскреси його. Для цього дай голос розуму твоєму і відкрий серце твоє для прийняття спонукань істини. Досі розуму не давали слова: він був у рабстві й не смів говорити здорові слова: нехай тепер говорить.

 

Він почне промовляти про Боже вседержительство, яке тебе тримає і може кинути кожної миті; про Божу всюдисущість і всевідання, яке все в тобі бачить і гнівається на тебе за все лихе в тобі; про Боже правосуддя, яке готове покарати тебе зараз, але яке до часу стримується милість; про смерть, яка будь-якої миті готова схопити тебе й передати на суд і розплату. Слухай і вводь серце твоє в почуття цих істин. Пробудиш почуття, – прийде разом із тим і страх Божий. Це світанок життя.

Вас може зацікавити

Митрополит Нафанаїл очолив престольне свято у Миколаївському храмі с. Скобелка

Редактор Головний

7 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

З нагоди престольного свята єпископ Афанасій очолив святкове богослужіння у Вознесенському храмі Луцька

Редактор Головний