13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

2 січня 2023 року – православний календар

Передсвято Різдва Христового.

Сщмч. Ігнатія Богоносця (107). Свт. Філогонія, єп. Антіохійського (близько 323). Свт. Даниїла, архієп. Сербського (1338). Прп. Iгнатія, архім. Печерського, в Дальніх печерах (1435). Свт. Антонія, архієп. Воронезького (1846). Прав. Iоанна Кронштадтського (1908). Сщмч. Миколая пресвітера та мц. Варвари (1919). Новодворської та Леньківської (Новгород-Сіверської), йменованої «Спасителька потопаючих», ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 16 зач., VI, 1-13. Літ. – Євр., 333 зач., XІI, 25-26; ХІІІ, 22-25. Мк., 43 зач., X, 2-12. Сщмч. (під зачало): Євр., 311 зач., IV, 14 – V, 6.** Мк., 41 зач., IX, 33-41. Прав.: Мф., 11 зач., V, 14-19. На малому повечір’ї читається трипіснець.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен  день року

“БО ПОСОЛИТЬСЯ КОЖЕН ОГНЕМ, І КОЖНА ЖЕРТВА ПОСОЛИТЬСЯ СІЛЛЮ”. ПЕРЕД ЦИМ ГОВОРИВ ГОСПОДЬ ПРО ТЕ, ЩО СЛІД БУТИ ГОТОВИМ НА РІЗНОГО РОДУ ПОЖЕРТВИ І НА ВСЯКІ СПРАВИ САМОПОЖЕРТВИ, ЛИШЕ БИ ВИСТОЯТИ НА ДОБРОМУ ШЛЯХУ.

 

ХОЧА БИ ЖЕРТВИ ЦІ БУЛИ ДОРОГІ НАМ, ЯК ОКО, АБО НЕОБХІДНІ, ЯК ПРАВА РУКА, ТРЕБА ПРИНЕСТИ ЇХ НАВІТЬ НЕ ЗАДУМУЮЧИСЬ; БО ЯКЩО ПОШКОДУЄШ ПРИНЕСТИ ТАКУ ЖЕРТВУ, І ЯК НАСЛІДОК ТОГО ЗАХОПИШСЯ ЗІЙТИ З ПРАВИЛЬНОГО ШЛЯХУ НА НЕПРАВИЛЬНИЙ, ТО ВИМУШЕНИЙ БУДЕШ У НАСТУПНОМУ ЖИТТІ СТРАЖДАТИ ВІЧНО.

 

ОТОЖ, ПРИНЕСИ ЖЕРТВУ, БОЛІСНУ ТА СКОРБОТНУ ТУТ, ЩОБ УНИКНУТИ МУК ТАМ. БЕЗ ВОГНЯНОГО ОЧИЩЕННЯ ТУТ НЕ МОЖНА БУТИ СПАСЕННИМ ВІД ВОГНЮ ВІЧНОГО. КОЖЕН, ХТО БАЖАЄ БУТИ СПАСЕННИМ, ПОВИНЕН ПРОЙТИ ВОГНЯНЕ ОЧИЩЕННЯМ. УСІ МИ, ЗА ЗАКОНОМ СТВОРЕННЯ, ПОВИННІ ПРИНЕСТИ СЕБЕ У ЖЕРТВУ БОГУ; АЛЕ ВСЯКИЙ З НАМ НЕЧИСТИЙ. ТРЕБА, ЗНАЧИТЬ, ОЧИСТИТИ СЕБЕ, ЩОБ З НАС СКЛАЛАСЯ ЖЕРТВА, ЩО БУДЕ ПРИЄМНА БОГУ.

 

АЛЕ СТАНЬ СЕБЕ ОЧИЩАТИ, ВІДРИВАТИ ПРИСТРАСТІ ВІД ДУШІ, БУДЕ БОЛЯЧЕ, ЯК ВІД ОБПАЛЕННЯ ВОГНЕМ. ЦЯ ДІЯ ВНУТРІШНЬОГО САМООЧИЩЕННЯ СХОЖА НА ДІЮ ВОГНЮ, ЩО ОЧИЩУЄ МЕТАЛ. МЕТАЛ НЕ МАЄ ВІДЧУТТІВ. НАВІТЬ ЯКЩО БИ ДАТИ ЙОМУ ПОЧУТТЯ, ТО ВІН І ОЧИЩЕННЯ, І ОПІК ВІДЧУВАВ БИ ОДНОЧАСНО; ЦЕ Ж САМЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ І З ЛЮДИНОЮ, ЯКА САМООЧИЩУЄТЬСЯ. ПРОЙШОВШИ ЦЮ ДІЮ, ВОНА БУВАЄ НІБИ ВСЯ ОБПЕЧЕНА ВОГНЕМ.

 

ОЧИЩУВАЛЬНИЙ ВОГОНЬ ПРОХОДИТЬ УСІМА ЧАСТИНАМИ ЇЇ, ЯК СІЛЬ ПРОНИКАЄ ТІЛОМ. І ТІЛЬКИ ТОЙ, ХТО ПІДДАЄТЬСЯ ЦІЙ ДІЇ, БУВАЄ СПРАВЖНЬОЮ БОГОРОДНОЮ ЖЕРТВОЮ; ТОМУ І НЕОБХІДНО ВСЯКОМУ БУТИ СОЛЕНИМ ВОГНЕМ ПОДІБНО ТОМУ, ЯК У СТАРОМУ ЗАВІТІ ВСЯКА ЖЕРТВА БУЛА ОСОЛЕНА ПЕРЕД ТИМ, ЯК ЇЇ МАЛИ ПРИНЕСТИ У ЖЕРТВУ.

Вас може зацікавити

Нехай Господь хранить нас у цей важкий час – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний

13 липня – день пам’яті Волинської ікони Божої Матері

Редактор Головний

Невимовний біль і море сліз: у селі Троянівка прощалися з полеглим у війні Захисником України

Редактор Головний