19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

2 березня 2022 року – православний календар

Вмч. Феодора Тирона (306). Сщмч. Єрмогена, Патріарха Московського і всієї Русі, чудотворця (1612).

Прав. Маріамни, сестри ап. Филипа (I). Знайдення мощей мч. Мини Каллікелада (889). Прп. Феодора мовчазного, Печерського (XIII).

Сщмч. МихаїлаПавла пресвітерів (1938). Мц. Анни (1940).

Євангельські Читання

На 6-ому часі: Іоїл. II, 12-26. На веч.: Іоїл. III, 12-21.

Літургії немає. Починаючи з вечірньої служби звершуються подібно до великопісних. Читається молитва прп. Єфрема Сиріна (з поклонами).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І ТЕПЕР ПРОМОВЛЯЄ ГОСПОДЬ: ВЕРНІТЬСЯ ДО МЕНЕ ВСІМ СЕРЦЕМ СВОЇМ, І ПОСТОМ СВЯТИМ, І ПЛАЧЕМ ТА РИДАННЯМ! І ДЕРІТЬ СВОЄ СЕРЦЕ, А НЕ СВОЮ ОДІЖ, І НАВЕРНІТЬСЯ ДО ГОСПОДА, ВАШОГО БОГА, БО ЛАСКАВИЙ ВІН ТА МИЛОСЕРДНИЙ, ДОВГОТЕРПЕЛИВИЙ ТА МНОГОМИЛОСТИВИЙ. ЗАСУРМІТЬ НА СІОНІ В СУРМУ, ОГОЛОСІТЬ СВЯТИЙ ПІСТ, СКЛИЧТЕ ЗІБРАННЯ… НЕХАЙ ВИЙДЕ З КІМНАТИ СВОЄЇ ТАКОЖ МОЛОДИЙ, МОЛОДА Ж З-ПІД СВОГО НАКРИТТЯ! НЕХАЙ ПЛАЧУТЬ СВЯЩЕНИКИ, СЛУГИ ГОСПОДНІ, ХАЙ МОЛЯТЬ ВОНИ: ЗМИЛУЙСЯ, ГОСПОДИ, НАД НАРОДОМ СВОЇМ” (ІОЇЛЬ. 2, 12-17).

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ХТО ЧУЄ НИНІ ГОЛОС ЦЕЙ, ЩО РОЗДАЄТЬСЯ У ЦЕРКВІ? ЯКЩО БИ З НЕБА НА ПЛОЩАХ ПОЧУВСЯ ГРОМОВИЙ ГОЛОС: “ПОЩАДІТЬ, ЛЮДИ, СЕБЕ САМИХ, І ПОЩАДИТЬ ВАС ГОСПОДЬ”, МОЖЕ БУТИ ХТО-НЕБУДЬ І ПОЧУВ БИ ЙОГО ТА ОТЯМИВСЯ ВІД НАСОЛОДЖЕННЯМ УТІХАМИ, ПРИСТРАСТЯМИ ТА ВИНОМ.

 

СВЯЩЕННИКИ НЕ ПЕРЕСТАЮТЬ БЛАГАТИ: “ПОМИЛУЙ ГОСПОДИ!” АЛЕ ВІД ГОСПОДА ПРАВИЛЬНО ВИХОДИТЬ ГРІЗНА ВІДПОВІДЬ: “НЕ ПОМИЛУЮ, БО НЕМАЄ ТИХ, ХТО ШУКАЄ ПОМИЛУВАННЯ”. УСІ СПИНОЮ СТОЯТЬ ДО ГОСПОДА, ВІДВЕРНУЛИСЯ ВІД НЬОГО ТА ЗАБУЛИ ЙОГО.

Вас може зацікавити

Проповідь у день пам’яті 40 мучеників Севастійських

Редактор Головний

28 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний