0.6 C
Lutsk
Вівторок, 7 Лютий, 2023
Календар

6 грудня 2020 року – календар з повчанням

Неділя 26-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Амфілохія, єп. Іконійського (після 394). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Григорія, єп. Акрагантійського (VI-VII). Совершается служба с полиелеемБлгв. вел. кн. Олександра Невського, в схимі Олексія (1263). Совершается служба с полиелеемСвт. Митрофана, в схимі Макарія, єп. Воронезького (1703). Сщмч. Олександра пресвітера (1937).

Сщмч. Сисинія, єп. Кізікського (III), Мч. Феодора Антіохійського (після 363). Прп. Колумбана, ігумена Люксейського (615).

Прмч. Серафима (1931). Св. Іоанна спов (1932). Сщмч. Єлеазара пресвітера і мч. Олександра (1937).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 4-е, Лк., 112 зач., XXIV, 1-12. Лит. – Еф., 229 зач., V, 8-19. Лк., 66 зач., XII, 16-21. Блгв. кн.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СКАЗАВ ПРИТЧУ ПРО РОЗБАГАТІВШОГО, ЯКИЙ ЗБИРАВСЯ ТІЛЬКИ ЇСТИ, ПИТИ ТА ВЕСЕЛИТИСЯ, І ЗА ТЕ БУВ ВРАЖЕНИЙ СМЕРТЮ, НЕ ДОЖИВ ДО ОМРІЯНИХ УТІХ, ГОСПОДЬ ПІДСУМУВАВ: “ТАК БУВАЄ З ТИМ, ХТО ЗБИРАЄ СКАРБИ ДЛЯ СЕБЕ, А НЕ В БОГА БАГАТІЄ”. “ТАК”, ТОБТО, ТАКІ БУВАЮТЬ, АБО ТАКА ДОЛЯ СПІТКАЄ І ТИХ, Й ІНШИХ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ТІ, ХТО БАГАТІЄ, ЗАБУВШИ ПРО БОГА, ТІЛЬКИ І ДУМАЮТЬ ПРО ПЛОТСЬКІ УТІХИ. ОХОЧІ УНИКНУТИ ЦІЄЇ ГІРКОЇ УЧАСТІ НЕХАЙ “ЗБИРАЮТЬ” НЕ “СЕБЕ, А БАГАТІЮТЬ ТІЛЬКИ В БОГА”. А ОСКІЛЬКИ БАГАТСТВО ВІД БОГА, ТО КОЛИ ВОНО ТЕЧЕ, ПРИСВЯЧУЙ ЙОГО БОГУ, І ВИЙДЕ СВЯТЕ БАГАТСТВО. УСІ НАДЛИШКИ РОЗДІЛЯЙ З ТИМИ, ХТО ПОТРЕБУЄ ДОПОМОГИ: ЦЕ БУДЕ ТЕ Ж САМЕ, ЩО ДАНЕ БОГОМ ПОВЕРТАТИ БОГУ.

 

ХТО БІДНОМУ ДАЄ, ДАЄ БОГУ. ВИТРАЧАЮЧИ ТАК БАГАТСТВО, ТАКИЙ ІСТИННО БАГАТІЄ, ЗБАГАЧУЮЧИСЬ ДОБРИМИ СПРАВАМИ, – БАГАТІЄ ЗАРАДИ БОГА, У ВИДАХ ДОГОДЖАННЯ ЙОМУ, БАГАТІЄ БОГОМ, ПРИВЕРТАЮЧИ ЙОГО БЛАГОВОЛІННЯ, БАГАТІЄ ВІД БОГА, ЯКИЙ ВІРНОГО МАЛОМУ ПОСТАВЛЯЄ НАД БАГАТЬМА; БАГАТІЄ В БОГА, А НЕ СЕБЕ, БО НЕ ВВАЖАЄ СЕБЕ ГОСПОДАРЕМ, А ТІЛЬКИ ПРИСТАВЛЕНИМ ТА РОЗТРАТНИКОМ, ВСЯ ТУРБОТА ЯКОГО ПОЛЯГАЄ У ТОМУ, ЩО ЗАДОВОЛЬНИТИ ВСІХ, ХТО ПРИХОДИТЬ ДО НЬОГО З ПОТРЕБОЮ, А ЩО-НЕБУДЬ ОСОБЛИВО ВИТРАТИТИ НА СЕБЕ БОЇТЬСЯ, ВВАЖАЮЧИ ЦЕ НЕПРАВИЛЬНИМ ВЖИВАННЯМ ВВІРЕНОГО ЙОМУ НАДБАННЯ.

 

Вас може зацікавити

11 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

16 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

10 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний