-1.1 C
Lutsk
Середа, 19 Січень, 2022
Відео

19 липня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 5-та після П’ятидесятниці. Глас 3.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Сисоя Великого (429). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСобор Радонежських святих.

Мчч. МаринаМарфиАвдіфаксаАвакумаКиринаВалентина пресвітера, Астерія та інших багатьох у Римі (269). Мч. Коінта Фригійського (бл. 283). Мчч. Ісавра диякона, ІнокентіяФілікса, ЄрміяВасиліяПерегринаРуфа і Руфіна Македонських (III-IV). Мц. Лукії діви і з нею мчч. РіксаАнтоніяЛукіана, ІсидораДіонаДіодораКутоніяАроноса(Оріона), Капікаі Сатура (301). Прп. Сисоя, схимника Печерського (XIII). Знайдення мощей прав. діви Іуліанії, кн. Ольшанської (XVI).

Прмч. Євфимія (1931). Прмч. Феодора (1943).

Богородсько-Уфимської ікони Божої Матері (1621)

Євангельські Читання

Літ. – Рим., 109 зач., XII, 4-5, 15-21. Мф., 45 зач., XII, 9-13 Прп. Афанасія: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

На цей день може бути перенесена служба прп. Афанасія Афонського.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

”  ЧИ МОЖНА В СУБОТУ РОБИТИ ДОБРО”. ЦЕ СКАЗАВ ГОСПОДЬ ПІСЛЯ СЦІЛЕННЯ СУХОРУКОГО В СУБОТУ У СИНАГОЗІ, У ДОКІР ФАРИСЕЯМ, КОТРІ ЗАПОВІДЬ ПРО ВІДПОЧИНОК В СУБОТУ ДОВЕЛИ ДО ТОГО, ЩО НАВІТЬ ВИМІРЮВАЛИ ШАГИ, СКІЛЬКИ МОЖНА ПРОЙТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ.

 

АЛЕ ТАК ЯК ДОБРИХ СПРАВ НЕ МОЖНА РОБИТИ БЕЗ РУХІВ, ТО ВОНИ ШВИДШЕ ЗА ВСЕ ПОГОДЖУВАЛИСЬ ВІДМОВИТИСЬ ВІД ДОБРИХ СПРАВ, АНІЖ ДОЗВОЛИТИ СОБІ ЛИШНІЙ РУХ.

 

СПАСИТЕЛЬ НЕ ВПЕРШЕ ВИКРИВАВ ЇХ ЗА ЦЕ, ТОМУ ЩО СУБОТА ВИМАГАЛА СПОКОЮ ВІД ТУРБОТ ЖИТТЄВИХ, А НЕ ВІД ТУРБОТ БЛАГОЧЕСТЯ ТА ЛЮБОВІ ДО БЛИЖНЬОГО.

 

У ХРИСТИЯНСТВІ ЗАМІСТЬ СУБОТИ СВЯТКУЄТЬСЯ ” ВОСКРЕСЕНИЕ” (НЕДІЛЯ) З ТІЄЮЖ ЦІЛЛЮ – СПОКОЮ ВІД УСІХ ЖИТТЄВИХ ТУРБОТ І ВСІ СПРАВИ ЦЬОГО ДНЯ ПОВИННІ ПОСВЯЧУВАТИ ТІЛЬКИ ТУРБОТІ ПРО СПРАВИ БОЖІ.

 

ХРИСТИЯНСТВО НІКОЛИ НЕ ДОХОДИЛО ДО ФАРИСЕЙСЬКОГО ДРІБ’ЯЗКУ ВІДНОСНО СПОКОЮ У НЕДІЛЮ, АЛЕ ДОЗВОЛЕНЕ У ЦЕЙ ДЕНЬ ВИВЕДЕНО ДАЛЕКО ЗА МЕЖІ ПОТРІБНОГО.

 

ТЕ ЩО ФАРИСЕЇ НІЧОГО НЕ РОБИЛИ ВІДГАНЯЛО ЇХ ВІД ДОБРИХ СПРАВ, А ХРИСТИЯН ДОЗВОЛЕНІ НИМИ СОБІ СПРАВИ ВІДВОДЯТЬ ВІД НИХ.

 

ВЕЧЕРОМ ПІД НЕДІЛЮ – ТЕАТР, ПОТІМ ЩЕ ЯКІСЬ ВЕСЕЛОЩІ. РАНОК ПРОСПАНИЙ; ЙТИ ДО ХРАМУ НІКОЛИ. ДЕКІЛЬКА ВІЗИТІВ, ОБІД; ВЕЧЕРОМ ЗНОВУ ВЕСЕЛОЩІ.

 

ТАК ВІДДАЄТЬСЯ ВЕСЬ ЧАС ЖИВОТУ ТА НАСОЛОДІ ІНШИХ ПОЧУТТІВ; ПРО БОГА Й ЗГАДАТИ НІКОЛИ.

Вас може зацікавити

Вулицями Луцька пройшов велелюдний хресний хід

Редактор Головний

Напередодні дня пам’яті свт. Миколая єпископ Афанасій очолив всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні неділі 29-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у Свято-Покровському храмі. ФОТО

Редактор Головний