13.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Квітень, 2024
Відео УПЦ

Тільки жертовне добро є справжнім – коли нічого не чекаємо у відповідь, – Предстоятель УПЦ. ВІДЕО

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю про Страшниий суд, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель зазначив, що Свята Церква не випадково нагадує про Страшний суд (Мф. 25:31-46), «коли всім людям воздасться за добрі справи», напередодні Великого посту. Тому що постом і молитвою, за словами Архіпастиря, «людина наповнюється доброю благодаттю Святого Духа і стає здатною творити добро».

«У житті всі люди живуть по-різному: один намагається робити добро, прощати, любити, а інший ледарює, робить те, що хоче. Але кінець буде для всіх однаковим — він настане під час Другого Пришестя Спасителя, під час Страшного Суду», — зауважив Блаженніший владика.

Водночас Його Блаженство нагадав, що на Страшному суді Господь не питатиме, чи постували та молилися ми, натомість буде питати: «Чи робили ви добрі справи?»

«Справа в тому, що людина не може робити жертовне добро, якщо не приготує себе, — додав владика. — Через піст і молитву людина робить себе доброю, тобто наповнює свою душу доброю благодаттю Доброго Бога. Тому якщо людина так робить, то стає здатною творити жертовне добро — робить добро і нічого не чекає у відповідь».

Як наголосив Предстоятель, постом і молитвою ми повинні себе очищати від гріха і злих справ — «таким чином робити себе добрими» і «здатними творити жертовне добро».

«Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб ми під час Святого Великого посту, кожен у свою міру, трудилися, молилися, постували і робили себе добрими, щоб ми були здатними творити добро ближнім і сподобилися почути Господній глас: Прийдіть, благословенні Мого Отця, посядьте Царство, уготоване вам від закладин світу (Мф. 25: 34)», — побажав насамкінець Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Вас може зацікавити

Предстоятель у п’яті роковини з дня смерті Блаженнішого Митрополита Володимира звершив божественну літургію

Редактор Головний

Керуючий справами УПЦ пояснив, у чому небезпека церковного лібералізму

Редактор Головний

Що потрібно знати про Українську Православну Церкву

Редактор Головний