13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини УПЦ

Священники УПЦ невтомно служать і трудяться заради перемоги та миру в Україні, – Предстоятель

Під час війни в Україні священники Української Православної Церкви звершують духовно-пастирську опіку наших вірних у Збройних Силах та інших військових формуваннях України.

Про це Митрополит Онуфрій сказав у своєму зверненні до учасників щорічних Зборів військового духовенства Української Православної Церкви, яке пройшло 8 лютого в Києво-Печерській Лаврі.

«Сьогодні наша Свята Церква переживає надзвичайно важкі випробування, проте священнослужителі продовжують нести слово Христове туди, де проливається кров, де сльози та відчай переповнюють серця, де українські воїни мужньо і самовіддано звершують своє жертовне служіння — в зону бойових дій. Наші пастирі молитвою і хлібом насущним допомагають обездоленим жителям зруйнованих населених пунктів Донбасу, Харківщини та півдня України, втілюючи в життя Євангельський приклад милосердного самарянина. Священнослужителі нашої Церкви опікуються пораненими воїнами у шпиталях, надаючи разом із ліками для оздоровлення тіла й ліки для спасіння душі», – сказав Блаженніший.

Предстоятель УПЦ подякував пастирям, які у нинішній час всенародної біди, спричиненої військовою агресією Російської Федерації, звершують духовно-пастирську опіку наших вірних у Збройних Силах та інших військових формуваннях України.

«Щира подяка всім отцям, які показують приклад справжнього пастирства, невтомно служать і трудяться заради перемоги та жаданого миру», – зазначив Архіпастир.

Митрополит Онуфрій звернув увагу, що віруючі люди завжди ставилися з особливою повагою і любов’ю до захисників Батьківщини, а зв’язок Церкви з воїнством в усі часи був нерозривним.

«На жаль, доводиться визнавати, що священники Української Православної Церкви, які мають послух духовно-пастирської опіки військовослужбовців і правоохоронців, сьогодні вкрай обмежені в можливостях належного здійснення душпастирських обов’язків як в тилу, так і на фронті. Ми маємо акцентувати нашу увагу на продовженні та посиленні гуманітарної діяльності, опіці сімей військовослужбовців, роботі з ветеранами та військовиками, які постраждали внаслідок різних бойових дій», – констатував він.

Блаженніший зазначив, що унікальний досвід, отриманий капеланами у сучасних умовах, потребує нового аналізу та осмислення.

«Адже через недоброзичливу риторику в ЗМІ та протиправні дії окремих органів влади щодо духовенства та вірних Української Православної Церкви, вам і всім тим священнослужителям, які продовжують опікуватися військовою паствою, доводиться нести хрест свого служіння в умовах морального та правового тиску», – продовжив він.

Предстоятель закликав священників нести свій послух сумлінно та мужньо, з щирою вірою і надією на милосердя та допомогу Божу.

«Щоб ваші військові духовні чада, завдяки вашому служінню, виховували в собі чесноти вірності Богові, православній вірі, Батьківщині й українському народові, а також християнське смирення, терпіння та любов до ближнього», – підсумував Митрополит Онуфрій.

Вас може зацікавити

НАВІЩО ПОТРІБНІ РАНКОВІ ТА ВЕЧІРНІ МОЛИТВИ?

Редактор Головний

Понад три місяці поспіль у Вишневі щоденно лунає молитва за Україну

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив читання повного Великого канону прп. Андрія Критського у кафедральному соборі

Редактор Головний