23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

17 вересня 2022 року – календар з повчанням

Сщмч. Вавили, єп. Великої Антіохії, і з ним трьох отроків: Урвана, Прилідіана, Єполонія та матері їхньої Христодули (251). Прор. Боговидця Мойсея (XVI ст. до Р. Х.).

Мц. Єрміонії, дочки ап. Филипа диякона (близько 117). Мч. Вавили Нікомідійського і з ним 84-х отроків (IV). Мчч. Феодора, Міана, Юліана та Кіона (305–311). Блж. Даниїла Єлисаветградського (1860). Прмч. Парфенія, ігумена Кизилтаського (1867). Знайдення мощей свт. Іоасафа, єп. Бєлгородського (1911). Сщмчч. Григорія, єп. Шліссельбурзького, Павла, Іоанна, Миколая, Миколая, Іоанна, Миколая, Олександра, Петра, Михаїла та Ілії пресвітерів, прмч. Стефана, мчч. Василія, Петра, Стефана й Олександра (1937); мц. Єлени (1943). Сщмч. Петра, митр. Дабро-Боснійського (1941) (Серб.). Друге знайдення (1964) і перенесення (1989) мощей свт. Митрофана, єп. Воронезького. Собор Воронезьких святих.

Ікони Божої Матері, йменованої «Неопалима Купина» (1680).

Євангельські Читання

Свт.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Ін., 36 зач., X, 9-16. Ряд. (під зачало): 1 Кор., 130 зач., IV, 1-5. Мф., 93 зач., XXIII, 1-12. Сщмч.: Євр., 330 зач., XI, 33-40. Лк., 67 зач., XII, 32-40.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ Є ТАКІ СЛОВА: “БІЛЬШИЙ ІЗ ВАС НЕХАЙ БУДЕ ВАМ СЛУГОЮ”. БІЛЬШІСТЬ ВИМІРЮЄТЬСЯ, ЗА СЛОВАМИ ГОСПОДА, НЕ РОДОМ, НЕ ВЛАДОЮ, НЕ МІРОЮ ЗДІБНОСТЕЙ І СПОСОБІВ, А ВМІННЯМ ВЛАШТОВУВАТИ ДОБРО ДЛЯ ІНШИХ.

 

ХТО БІЛЬШ НЕВТОМНО ТА ШИРШЕ ПРАЦЮЄ У ЦІЙ СПРАВІ, ТОЙ І БІЛЬШИЙ. ЯК У СІМ’Ї НАЙБІЛЬШИЙ, СТАЮЧИ ТАКИМ, БЕРЕ НА СЕБЕ ТУРБОТУ ЗА ВСЕ СІМЕЙСТВО І У ТОМУ ПОКАЗУЄ СВОЇ ПЕРЕВАГУ ТА ЧЕСТЬ.

 

ЩОБ ВСІХ ЗАСПОКОЇТИ, ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБИ ВСІМ БУЛО ДОБРЕ, ТАК І В СУСПІЛЬСТВІ ХРИСТИЯНСЬКОМУ, ХТО ХОЧЕ БУТИ НАЙБІЛЬШИМ, ПОВИНЕН ВЗЯТИ НА СЕБЕ ПОВНУ ОПІКУ ЗА ХРИСТИЯНСЬКІ ЗРУЧНОСТІ ВСІХ У ТОМУ КОЛІ, І ЯКОМУ ЗНАХОДИТЬСЯ,  І В ТІЙ СПРАВІ, ЯКУ ДЛЯ СЕБЕ ВИБРАВ.

 

КРАЩЕ Ж: ПОКИНЬ ВСЯКУ ДУМКУ ПРО БІЛЬШІСТЬ, А ПРИЙМИ СЕРДЕЧНУ ТУРБОТУ ЗА ТЕ, ЩОБ СКІЛЬКИ МОЖНА БІЛЬШЕ ПОСЛУЖИТИ НА БЛАГО ТИХ, ХТО ТЕБЕ ОТОЧУЄ, І БУДЕШ ВЕЛИКИМ ПЕРЕД ОЧИМА БОЖИМИ, А МОЖЕ БУТИ І В СВІДОМОСТІ ЛЮДЕЙ.

 

КОЛИ БИ ВСІ НАЙБІЛЬШІ ЗРОБИЛИ ЦЕЙ ЗАКОН ХРИСТА ЗАКОНОМ СВОЄЇ СОВІСТІ, ЯКЕ БИ ПОЧАЛОСЯ ТОДІ ЩАСЛИВЕ ЖИТТЯ СЕРЕД НАС!

АЛЕ ТЕ ГОРЕ, ЩО БІЛЬШІСТЬ У НАС ПОВЕРТАЄТЬСЯ НА СЛУЖІННЯ СОБІ ТА СВОЇМ ІНТЕРЕСАМ І СУПРОВОДЖУЄТЬСЯ МАЙЖЕ ЗАВЖДИ ВИМАГАННЯМ ПОСЛУГ ДЛЯ СЕБЕ ЗАМІСТЬ СЛУЖІННЯ ІНШИМ: СОВІСТЬ ЖЕ ЗАСПОКОЮЄТЬСЯ СПРАВНІСТЮ ВЕДЕННЯ ОФІЦІЙНИЙ СПРАВ.

 

ЗВІДТИ І БАГАТО НАЙБІЛЬШИХ, А ДОБРО Ж НЕ ДОСТИГАЄ СЕРЕД НАС, І ВСІ ДОБРІ НАСТАНОВИ НЕ ПРИНОСЯТЬ ТОГО ДОБРА, ЯКЕ ВІД НИХ СЛІД ЧЕКАТИ.

Вас може зацікавити

Свято-Миколаївська громада Луцька придбала авто для волинського захисника

Редактор Головний

Архіпастир очолив святкове богослужіння з нагоди престольного свята Іоанно-Богословського храму Луцька

Редактор Головний

28 лютого 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний