23.4 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Відео

18 травня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 2 після Пасхи. Посту немає.

Вмц. Ірини (I–II). Прп. Варлаама Серпуховського (1377). Прмч. Єфрема Нового (1426). Знайдення мощей прп. Якова Залізноборовського (1613) Ікони Божої Матері «Невипивана Чаша» (1878).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 5:21-33 (зач. 15). Єв.: Ін. 6:14-27 (зач. 19).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Що спершу Петро та Іоанн говорили владі, те саме потім сказали їм і всі апостоли: “Богові треба коритися більше, ніж людям. Бог отців наших воскресив Іісуса, Котрого ви вбили, повісивши на древі. Бог Своєю десницею возніс Його як Начальника і Спасителя, щоб дати Ізраїлеві покаяння і відпущення гріхів. Свідки Йому в цьому ми і Дух Святий, Котрого дав Бог тим, хто покоряється Йому.” (Діян.5:29-32).

 

Яка щирість, повнота, визначеність і ясність сповідання! Бог так влаштував, щоб Розп’ятому бути Спасителем нашим через відпущення гріхів у покаянні. Свідки – апостоли-очевидці та Дух Святий, який явно діяв у них і в усіх віруючих. Ті ж свідки і до наших днів перебувають у силі. Що св. апостоли кажуть, це те саме, наче ми самі бачили й чули те своїми очима і вухами. І Дух благодаті діє безперервно у св. Церкві, в чудотворіннях, в наверненні грішників і, особливо, у перетворенні тих, хто старанно трудиться Господу, в їхньому освяченні та наповненні очевидними благодатними дарами.

 

Останнє надає велику силу першому, і обидва разом сильні утворити міцне переконання в істині Христовій, у всіх душах тих, хто любить істину. Подяка Богу істини, що істину Свою так ясно нам являє!

Вас може зацікавити

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Предстоятель

Редактор Головний

Завершилася 4-а зміна у православному дитячому таборі «Стежина добрА». ВІДЕО. ФОТО

Редактор Головний

19 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний