23.4 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Всі новини Календар

19 травня 2024 року – календар з повчанням

Неділя 3 після Пасхи. Посту немає.

Святих жон-мироносиць: Марії Магдалини, Марії Клеопової, Саломії, Іоанни, Марфи і Марії, Сусани та інших; праведних Іосифа Аримафейського і Никодима (перехідне святкування в Неділю 3-тю після Пасхи).Блгв. Тамари, цариці Грузинської (1213) (перехідне святкування в Неділю 3-тю Пасхи). Прав. Іова Багатостраждального (близько 2000–1500 рр. до Р. Х.). Мчч. Варвара воїна, Вакха, Каллімаха та Діонісія (близько 362). Мч. Варвара, колишнього розбійника. Прп. Михея Радонезького (1385). Прп. Iова Почаїв­ського (1651). Мч. Вукашина (1943) (Серб.).

Євангельські Читання

Утр.: – Мк. 16:9-20 (зач. 71). На літ.: – Ап.: Діян. 6:1-7 (зач. 16). Єв.: Мк. 15:43-16:8 (зач. 69).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Невтомні жони! Сну не давали очам і повікам дрімоти, доки не знайшли Возлюбленого! А чоловіки ніби впираються ногами: ідуть на гроб, бачать його порожнім, і залишаються в подиві, що б це означало, бо Самого не бачили. Але чи означає це, що в них менше було любові, ніж у жінок? Ні, тут була любов, що розмірковує, боїться помилки через високу ціну любові і предмета її. Коли і вони побачили й відчули, тоді кожен з них не язиком, подібно до Фоми, а серцем сповідував: “Господь мій і Бог мій” (Ін.20:28), і вже ніщо не могло розлучити їх із Господом.

 

Мироносиці й апостоли – образ двох сторін нашого життя: почуття і розсуду. Без почуття – життя не життя; без розсуду – життя сліпе, багато витрачається, а мало плоду здорового дає. Треба поєднувати те й інше. Почуття нехай іде вперед і збуджує; розсуд же нехай визначає час, місце, спосіб, узагалі побутовий лад того, що робити натякає серце. Усередині серце йде вперед, а на практиці – розсуд. Коли ж почуття стануть навченими в розсуді добра і зла, тоді, можливо, можна буде покластися і на одне серце; як із живого дерева самі собою йдуть відростки, квіти і плоди, так і з серця починає тоді виникати тільки добро, яке розумно вкладається впродовж життя нашого.

Вас може зацікавити

Священники єпархії звершили Чин відспівування Захисника України

Редактор Головний

У день 20-ої річниці освячення храму Архіпастир очолив богослужіння в с. Гута Боровенська. ФОТО

Редактор Головний

19 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний