5.8 C
Lutsk
Середа, 26 Лютий, 2020
Календар

18 січня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 31-а після П’ятидесятниці. Субота перед Богоявленням.

Глас 5. День пісний.

Їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомНавечір’я Богоявлення (Хрещенський святвечір). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Феопемпта, єп. Нікомідійського і  мч. Феони волхва (303). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Синклітикії Александрійської (бл. 350). Прп. Симеона Псково-Печерского (1960).

Прор. Михея (IX до Р.Х.). Прп. Аполлінарії (бл. 470). Прп. Фостирія (VI). Прп. Мини  (VI). Прп. Григорія Акритського (бл. 820).

Мч. Іосифа і з ним 37-ми мучеників (1921). Мц. Євгенії (1933). Сщмч. Сергія пресвітера (1934). Мч. Матфея (1938). Прп. Феофана Рихловського (1977).

Євангельські Читання

Літ. – Суботи перед Богоявленням: 1 Тим., 284 зач., III, 14 – IV, 5. Мф., 5 зач., III, 1-11. На вечірні (звершується окремо від літургії): 1 Кор., 143 зач. (від полу́), X, 1-4. Лк., 9 зач., III, 1-18. На освячення води: 1 Кор., 143 зач. (від полу́), X, 1-4. Мк., 2 зач., I, 9-11.

Літургія св. Іоанна Златоуста. У кінці вечірні – велике освячення води.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Дім Божий, що є Церквою Бога живого, стовп та утвердження істини”. Відповідно, нам немає чого водити очима туди і сюди, щоб виглядіти, чи немає де істини. Вона – поблизу.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Будь у Церкві, дотримуйся всього, чого вона повчає, – і будеш в істині, – будеш володіти істиною та жити нею і в ній, і як наслідок того істинним будеш переповненим життям. Поза Православною Церквою немає істини. Вона – єдина вірна хранителька всього, що заповідував Господь через Св. Апостолів і тому є справжньою Апостольською Церквою.

 

Інші втратили Церкву Апостольську, і, як за християнською свідомістю, мають переконання, що тільки Апостольська Церква може вірно зберігати та вказувати істину, надумали самі собі побудувати таку церкву, і побудували, і ім’я їй таке дали. Ім’я дали, а сутності повідомити не могли. Бо Апостольська Церква створена з благовоління Отця Господом Спасителем благодаттю Св. Духа через Апостолів. Людям такого ж не створити.

Ті, хто думають створити таку, уподібнюються до дітей, які граються ляльками. Якщо немає на землі істинної Апостольської Церкви, нічого і труди витрачати над її створенням. Але дякувати Господу, Він не дав воротам пекла здолати Св. Апостольську Церкву. Вона є і буде до кінця віку. І це є наша Православна Церква. Слава Богу!

Вас може зацікавити

21 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 грудня 2019 року – православний календар

Редактор Головний