25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Календар

18 лютого 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 37-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМц. Агафії   (251). Совершается служба со славословиемСвт. Феодосія, архієп. Чернігівського (1696).

Мц. Феодулії та мчч. ЕлладіяМакарія і Євагрія (бл. 304).

Мч. Миколая (1918). Мч. Михаїла, прмц. Олександри (1942).

Єлецької-Чернігівської  (1060), Сицилійської, або Дивногірської  (1092), та іменованої  “Віднайдення загиблих” (XVII) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

1 Пет., 62 зач., IV, 12 – V, 5. Мк., 57 зач., XII, 38-44 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ВДОВИЦЯ ПОКЛАЛА У СКАРБНИЧНЕ СХОВИЩЕ (У КРУЖКУ ЦЕРКОВНУ) ДВІ ЛЕПТИ; А ГОСПОДЬ СКАЗАВ, ЩО ВОНА ПОКЛАЛА БІЛЬШЕ ВСІХ, ХОЧА ІНШІ КЛАЛИ ТОДІ РУБЛЯМИ ТА ДЕСЯТКАМИ РУБЛІВ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ЩО Ж ПЕРЕВАЖИЛО У ЇЇ ЛЕПТІ? НАСТРІЙ, З ЯКИМ БУЛО ЗРОБЛЕНО ПРИНОШЕННЯ. БАЧИШ, ЯКА РІЗНИЦЯ У БЕЗДУШНОМУ РОБЛЕНІ ДОБРИХ СПРАВ, ЗА ЗВИЧКОЮ, І ДОБРИМИ СПРАВАМИ З ДУШЕЮ ТА СЕРЦЕМ? НЕ ЗОВНІШНІСТЬ СПРАВИ НАДАЄ ЇЙ ЦІНИ, А ВНУТРІШНІЙ НАСТРІЙ. ТОМУ І БУВАЄ, ЩО ВИДАТНА СПРАВА У ВСІХ ВІДНОШЕННЯХ НІЯКОЇ ЦІНИ ПЕРЕД БОГОМ НЕ МАЄ, А СПРАВА НЕЗНАЧНА З ВИДУ ВИСОКОЮ ЦІНОЮ ОЦІНЮЄТЬСЯ.

ЩО ЗВІДСИ ВИХОДИТЬ, І ТАК ЗРОЗУМІЛО. АЛЕ НЕ НАДУМАЙ ХТО НЕХТУВАТИ ЗОВНІШНІМ, ДУМАЮЧИ ОБМЕЖИТИСЯ ТІЛЬКИ ОДНИМ ВНУТРІШНІМ. ВДОВИЦЯ ТА НЕ ОТРИМАЛА БИ СХВАЛЕННЯ, ЯКБИ СКАЗАЛА СОБІ: МАЮ БАЖАННЯ ПОКЛАСТИ І Я, ТА ЩО РОБИТИ? ТІЛЬКИ І Є У МЕНЕ ЩО ДВІ ЛЕПТИ. ВІДДАЙ ЇХ, САМА НІ З ЧИМ ЗАЛИШУСЯ. АЛЕ ОСКІЛЬКИ МАЛА БАЖАННЯ, ТАК І ЗРОБИЛА, ВІДДАВШИ СВОЄ ЖИТТЯ У РУКИ БОЖІ. І ЯКЩО НЕ ПОКЛАЛА БИ НІЧОГО, НІХТО Б ЇЇ НЕ ЗАСУДИВ, НІ ЛЮДИ, НІ БОГ. АЛЕ ТОДІ ВОНА НЕ ЯВИЛА БИ І ТАКОГО НАСТРОЮ, ЯКЕ ВИДІЛИЛО ЇЇ СЕРЕД ІНШИХ ТА ЗРОБИЛО СЛАВНОЮ У ВСЬОМУ ХРИСТИЯНСЬКОМУ СВІТІ.

Вас може зацікавити

28 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 липня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

16 грудня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний