3.9 C
Lutsk
Субота, 27 Лютий, 2021
Календар

23 листопада 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 25-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомАпп. від 70-ти ЕрастаОлімпаРодіонаСосипатраКуарта (Кварта) і Тертія (I).

Колесування вмч. Георгія (303) (Груз.). Мч. Ореста лікаря (304). Сщмч. Милія, єп. Персидського, і двох учнів його (341). Мч. Константина, кн. Грузинського (842). Прп. Феостерикта, що в Символах.

Прмч. Нифонта і мч. Олександра (1931). Сщмчч. Прокопія, архієп. ОдеськогоДіонисія, Іоанна і Петра пресвітерів (1937). Сщмчч. Августина, архієп. Калузького, і з ним Іоанна пресвітера, прмч. Іоанникія і Серафима, мчч. ОлексіяАполлонаМихаїла (1937). Мч. Миколая і мц. Анни  і св. Бориса спов., диякона (1930-е). Мцц. Ольги  (1941) і Феоктисти  (1942).

Євангельські Читання

2 Сол., 274 зач., I, 1-10. Лк., 65 зач., XII, 13-15, 22-31.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ХТО ПОСТАВИВ МЕНЕ СУДИТИ ЧИ ділити ВАС?” – СКАЗАВ ГОСПОДЬ ТОМУ, ХТО ПРОСИВ ПРО РОЗПОДІЛ З БРАТОМ СВОЇМ. ПОТІМ ДОДАВ: “НЕ ТУРБУЙТЕСЯ”, ЩО ЇСТИ І ПИТИ, І У ЩО ОДЯГНУТИСЯ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ПЕРЕД ТИМ ЖЕ ПОВЧАВ: ЗАЛИШТЕ МЕРТВИХ ХОВАТИ СВОЇХ МЕРЦІВ; ІНШОГО РАЗУ ПЕРЕКОНУВАВ, ЩО КРАЩЕ НЕ ОДРУЖУВАТИСЯ. ЗНАЧИТЬ, УВАГА ТА СЕРЦЕ ХРИСТИЯН, ЯКІ ВІДХИЛЯЮТЬСЯ ВІД УСЬОГО ЖИТТЄВОГО, І СВОБОДА ВІД УЗ ЖИТТЄВИХ СКЛАДАЮТЬ ОДНУ ІЗ РИС ХРИСТИЯНСТВА.

 

ТЕ, ЩО ГОСПОДЬ БЛАГОСЛОВЛЯЄ ШЛЮБ ТА СТВЕРДЖУЄ ПРО ЙОГО НЕРОЗРИВНІСТЬ, ЩО ВІДНОВЛЮЄ СИЛУ ЗАПОВІДІ, ЯКА ВИЗНАЧАЄ ВІДНОСИНИ БАТЬКІВ ТА ДІТЕЙ, І ЗАЛИШАЄ СВОЄ ЗНАЧЕННЯ ЗА ВЛАДОЮ ТА СУСПІЛЬНИМИ ПОРЯДКАМИ, НЕ ЗГЛАДЖУЄ ЦІЄЇ РИСИ ТА НЕ ДАЄ ХРИСТИЯНАМ ПРАВА УХИЛЯТИСЯ ВІД ЗБЕРЕЖЕННЯ ЇХ ТА ТРИМАННЯ У СЕРЦІ. ЗІСТАВ ТЕ Й ІНШЕ, І ПОБАЧИШ, ЩО НА ТОБІ ЛЕЖИТЬ ОБОВ’ЯЗОК ПРИ ВСЬОМУ ЖИТТЄВОМУ УСТРОЇ ТРИМАТИ СЕРЦЕ СВОЄ БЕЗЖИТТЄВИМ. ЯК ЦЕ?

 

ВИРІШИ САМ СВОЇМ ЖИТТЯМ; У ЦЬОМУ ВСЯ ПРАКТИЧНА МУДРІСТЬ. ГОСПОДЬ СКЕРОВУЄ ДО ВИРІШЕННЯ ЦЬОГО ТАКИМ ПРАВИЛОМ: ШУКАЙТЕ, НАСАМПЕРЕД, ЦАРСТВА БОЖОГО”. ЗВЕРНИ ВСЮ ТУРБОТУ НА ТЕ, ЩО ЗАЦАРЮВАВ БОГ У ТОБІ, І ВСЕ ЖИТТЄВЕ ВТРАТИТЬ ДЛЯ ТЕБЕ БУДЬ-ЯКУ ПРИВАБЛИВІСТЬ.

 

ТОДІ БУДЕ ВЕСТИ СВОЇ СПРАВИ ЗОВНІШНІ, А ВНУТРІШНІМ ТВОЇМ, ТВОЇМ СЕРЦЕМ, БУДЕ ВОЛОДІТИ ЩОСЬ ІНШЕ. АЛЕ ЯКЩО, В НАСЛІДОК ЦЬОГО, НАРОДИТЬСЯ РІШУЧІСТЬ ПРИПИНИТИ І ЦЕ ЗОВНІШНЄ ВІДНОШЕННЯ ДО ЖИТТЄВОГО, – НЕ БУДЕШ У ЗБИТКУ: СТАНЕШ БЛИЖЧИМ ДО ЦІЛІ, ЯКУ ДАСТЬ ТОБІ ВІРА ХРИСТОВА.

Вас може зацікавити

31 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний