13.9 C
Lutsk
Субота, 30 Вересень, 2023
Календар

18 листопада 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 23-а після П’ятидесятниці. Глас 5.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Галактіона та Єпистимії (III). Совершается служба со славословиемСвт. Іони, архієп. Новгородського (1470). Свт. Тихона, патріарха Московського і всієї Русі.

Апп. від 70-ти Патрова, ЄрмаЛінаГаїяФілолога (I). Свт. Григорія, архієп. Александрійського (бл. 813-820). Отців Помісного Собору Руської Православної  Церкви 1917–1918 років.

Сщмч. Гавриїла пресвітера (1937).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 36 зач., X, 9-16 . Літ. – 1 Сол., 262 зач., I, 1-5. Лк., 65 зач., XII, 13-15, 22-31. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Хто поставив Мене судити чи робити вас?” – сказав Господь тому, хто просив про розподіл з братом своїм. Потім додав: “не турбуйтеся”, що їсти і пити, і у що одягнутися.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Перед тим же повчав: залиште мертвих ховати своїх мерців; іншого разу переконував, що краще не одружуватися. Значить, увага та серце християн, які відхиляються від усього життєвого, і свобода від уз життєвих складають одну із рис християнства.

 

Те, що Господь благословляє шлюб та стверджує про його нерозривність, що відновлює силу заповіді, яка визначає відносини батьків та дітей, і залишає своє значення за владою та суспільними порядками, не згладжує цієї риси та не дає християнам права ухилятися від збереження їх та тримання у серці. Зістав те й інше, і побачиш, що на тобі лежить обов’язок при всьому життєвому устрої тримати серце своє безжиттєвим. Як це?

 

Виріши сам своїм життям; у цьому вся практична мудрість. Господь скеровує до вирішення цього таким правилом: шукайте, насамперед, Царства Божого”. Зверни всю турботу на те, що зацарював Бог у тобі, і все життєве втратить для тебе будь-яку привабливість.

 

Тоді буде вести свої справи зовнішні, а внутрішнім твоїм, твоїм серцем, буде володіти щось інше. Але якщо, в наслідок цього, народиться рішучість припинити і це зовнішнє відношення до життєвого, – не будеш у збитку: станеш ближчим до цілі, яку дасть тобі віра Христова.

Вас може зацікавити

25 червня 2019 року

Редактор Головний

13 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 січня 2023 року – православний календар

Редактор Головний