18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

17 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 17-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Ієрофея, єп. Афінського (I).

Мчч. ГаїяФавста, Євсевія і Херимона (III). Сщмч. Петра Капетолійського (III-IV). Мцц. Домніниі дочок її Віринеї (Вероніки) і  Проскудії  (Просдоки) (305-306). Мчч. Давікта (Адавкта) (бл. 305-313). і дочки його Калісфенії (бл. 318). Прп. Павла Препростого (IV). Прп. Амона (бл. 350). Блгв. кн. Володимира Ярославича Новгородського, чудотворця (1052). Прпп. Єлладія і Онисима Печерських (XII-XIII). Прп. Амона, затворника Печерського (XIII). Св. прав. Стефана Щиляновича (1515) (Серб.).

Сщмч. Димитрія пресвитера (1918). Сщмчч. МиколаяМихайла, Якова і Тихона пресвітерів, прмч. Василія (1937). Св. Хіонії  спов. (1945). Блж. Варфоломія Чигиринського (1931). Прп. Варсонофія Херсонського, сповідника. 

Совершается служба со славословиемЗнайдення мощей свтт. Гурія, архієп. Казанського, і Варсонофія, єп. Тверського (1595). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСобор Казанських Святих.

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 6-е, Лк., 114 зач., XXIV, 36-53. Літ. – 2 Кор., 182 зач. (від полу́), VI, 16 – VII, 1. Лк., 26 зач., VI, 31-36 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

КОРІННА, ПОЧАТКОВА ЗАПОВІДЬ – ЛЮБИ. МАЛЕ СЛОВО, А ВИСЛОВЛЮЄ ВСЕОСЯЖНУ СПРАВУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ЛЕГКО СКАЗАТИ ЛЮБИ, АЛЕ НЕ ЛЕГКО ДОСЯГНУТИ ПОТРІБНУ МІРИ ЛЮБОВІ.

 

НЕ ЗОВСІМ ЯСНО І ТЕ, ЯК ЦЬОГО ДОСЯГНУТИ, ТОМУ І СПАСИТЕЛЬ ОБСТАВЛЯЄ ЦЮ ЗАПОВІДЬ ІНШИМИ ПОЯСНЮВАЛЬНИМИ ПРАВИЛАМИ: ЛЮБИ, “ЯК САМОГО СЕБЕ; І ЯК ХОЧЕТЕ, ЩОБ З ВАМИ ЧИНИЛИ ЛЮДИ, ТАК І ВИ ЧИНІТЬ З НИМИ”.

 

ТУТ ВКАЗУЄТЬСЯ МІРА ЛЮБОВІ, МОЖНА СКАЗАТИ, БЕЗМІРНА; БО ЧИ Є МІРА ЛЮБОВІ ДО САМОГО СЕБЕ І ЧИ Є ДОБРО, ЯКОГО НЕ ПОБАЖАВ БИ СОБІ ХТОСЬ ВІД ІНШИХ? МІЖ ТИМ, ОДНАК, ЦЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ НЕ Є НЕЗДІЙСНЕННИМ. ВСЯ СПРАВА У ТОМУ, ЩОБ ЯК СЛІД ВВІЙТИ У ДОСКОНАЛЕ СПІВЧУТТЯ З ІНШИМИ ТАК, ЩОБИ ЇХ ПОЧУТТЯ ПОВНОЮ МІРОЮ ПЕРЕНОСИЛИСЯ НА СЕБЕ ТА ВІДЧУВАТИ ЇХ ТАК, ЯК ВОНИ ВІДЧУВАЮТЬ.

 

КОЛИ ЦЕ БУДЕ, НІЧОГО І ВКАЗУВАТИ, ЩО У ТАКОМУ РАЗІ СЛІД ЗРОБИТИ ДЛЯ ІНШИХ: СЕРЦЕ САМЕ ВКАЖЕ. ТИ ТІЛЬКИ ПОТУРБУЙСЯ ПРО ТЕ, ЩОБИ ПІДТРИМУВАТИ СПІВЧУТТЯ, А ТО ВІДРАЗУ Ж ПІДІЙДЕ ЕГОЇЗМ І ПОВЕРНЕ ТЕБЕ У СЕБЕ І ЗАПОЛОНИТЬ ТЕБЕ. ТОДІ І ПАЛЬЦЕМ НЕ ПОВОРУШИШ ДЛЯ ІНШОГО, І ДИВИТИСЯ НА НЬОГО НЕ БУДЕШ, ХОЧ І ПОМРЕ ВІН.

 

КОЛИ СКАЗАВ ГОСПОДЬ: ЛЮБИ БЛИЖНЬОГО, ЯК САМОГО СЕБЕ, ТО ХОТІВ, ЩОБ ЗАМІСТЬ НАС, СТАВ У НАС, ТОБТО, У НАШОМУ СЕРЦІ, БЛИЖНІЙ. ЯКЩО Ж ТАМ ТАК І БУДЕ СТОЯТИ НАШЕ “Я”, ТО НЕ ЧЕКАЙ ДОБРА.

Вас може зацікавити

16 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

10 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний