10 C
Lutsk
Вівторок, 3 Жовтень, 2023
Всі новини Календар

16 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 17-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Посту немає.

Совершается служба на шестьСщмч. Діонісія Ареопагіта, єп. Афінського (96). Сщмч. Рустика пресвітера і Єлевферія диякона (96).

Прп. Іоанна Хозевіта, єп. Кесарійського (VI). Блж. Ісихія Хоривіта (VI). Прп. Діонисія, затворника Печерського (XV).

Свт. Агафангела спов. митр. Ярославського (1928).

Трубчевської ікони Божої Матері (1765).

Євангельські Читання

Сщмчч.: Діян., 40 зач., XVII, 16-34. Мф., 55 зач., XIII, 44-54. Ряд.: 1 Кор., 156 зач., XIV, 20-25. Лк., 19 зач., V, 17-26.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ Є ТАКІ СЛОВА: “АЛЕ ЩОБ ВИ ЗНАЛИ, ЩО СИН ЛЮДСЬКИЙ МАЄ ВЛАДУ НА ЗЕМЛІ ПРОЩАТИ ГРІХИ, – СКАЗАВ ВІН РОЗСЛАБЛЕНОМУ. – ТОБІ ГОВОРЮ, ВСТАНЬ, ВІЗЬМИ ПОСТІЛЬ ТВОЮ ТА ЙДИ У ДІМ ТВІЙ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ВІДПУЩЕННЯ ГРІХІВ – ЦЕ ЧУДО ВНУТРІШНЄ, ДУХОВНЕ; ЗЦІЛЕННЯ ВІД РОЗСЛАБЛЕННЯ – ЧУДО ЗОВНІШНЄ, ПРИРОДНА ДІЯ БОГА НА СВІТ, РАЗОМ ІЗ ТИМ ФІЗИЧНА. ЦІЄЮ ПОДІЄЮ ВИПРАВДОВУЄТЬСЯ І ЗАТВЕРДЖУЄТЬСЯ СИЛА БОЖА І В ПОРЯДКУ СВІТУ МОРАЛЬНОГО, І СЕРЕД ПОДІЙ СВІТУ ФІЗИЧНОГО. ОСТАННЄ є видом ПЕРШОГО, БО У НЬОМУ МЕТА ВСЬОГО.

 

ГОСПОДЬ НЕ ОБМЕЖУЄ СВОБОДИ, А ПОВЧАЄ, СПОНУКАЄ ТА ВРАЖАЄ. КРАЩИЙ ТОМУ ЗАСІБ – ЦЕ ЧУДО ЗОВНІШНЄ. БУТИ ЙОМУ НАЛЕЖИТЬ ТОДІ, КОЛИ БУЛО ПОКЛАДЕНО БУТИ РОЗУМНІЙ ІСТОТІ, ЩО УПРАВЛЯЄ СВОБОДОЮ.

 

ЦЕЙ ЗВ’ЯЗОК ТАКИЙ СУТТЄВИЙ, ЩО ТІ, ХТО ВІДКИДАЄ НАДПРИРОДНУ ДІЮ БОГА НА СВІТ, РАЗОМ З ТИМ ВІДКИДАє І СВОБОДУ ЛЮДИНИ, УСВІДОМЛЮЮЧИ, ЩО ОСТАННЯ НЕОБХІДНО ВИКЛИЧЕ ПЕРШЕ; І НАВПАКИ, ХТО СПОВІДУЄ ІСТИНУ ДІЇ БОГА У СВІТІ, ПОВЕРХ ПРИРОДНОЇ ТЕЧІЙ ПОДІЙ, МОЖе СМІЛИВО ЇМ ГОВОРИТИ: МИ ВІДЧУВАЄМО, ЩО МИ ВІЛЬНІ.

 

УСВІДОМЛЕННЯ СВОБОДИ ТАКЕ Ж СИЛЬНЕ ТА ЧАРІВНЕ, ЯК І УСВІДОМЛЕННЯ БУТТЯ. СВОБОДА Ж ТЕРМІНОВО ВИМАГАЄ БЕЗПОСЕРЕДНІХ БОЖИХ ДІЙ: А ОТЖЕ, І ЇХ ВИЗНАННЯ ТАКОЖ ТВЕРДО СТОЇТЬ, ЯК І усвідомлення СВОБОДИ.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл очолив богослужіння у день престольного свята луцького храму на честь прв. Іоанна Кронштадського

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних

Редактор Головний

У ці дні Свята Церква закликає усіх нас до посиленої молитви, посту і покаяння

Редактор Головний