Потрібно бути чесними перед собою, старанніше стежити за поривами своєї душі і смиренно закликати Господа на допомогу.
Про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).
«У разі духовної розслабленості є один підступний момент: така розслабленість часом маскується під бурхливу діяльність.
Людина в очах інших цілком може виглядати респектабельно – займатися благодійністю, боротися за чистоту Церкви (як вона це розуміє), писати «правильні» тексти і т. д. Але що в душі у цієї людини, знає тільки вона сама і Бог. А в душі можуть бути приховані величезні проблеми: гординя, зарозумілість, злість, ненависть, дратівливість та зневіра», – зазначив митрополит Антоній.
Він звернув увагу, що цей вид духовної розслабленості є тим небезпечнішим, що іноді не очевидний навіть для самого страждаючого.
«Благі чи погані справи визначаються не лише тим, що це за справи формально, а й тим, з якою метою та з яким настроєм вони відбуваються. Якщо людина надмірно пишається своїми вчинками, принижує тих, хто зайнятий іншими видами благочестя, його душі від скоєння таких справ користі нічого очікувати. Так само справи не можуть бути до кінця добрими, якщо людина творить їх заради далеких незнайомих людей, але водночас ненавидить і щодня гнітить своїх близьких.
Ось і здається, що людина дуже благочестива, а насправді вона лише приховує за зовнішньою гарною обгорткою досить непривабливу суть», – пояснив владика.
Керуючий справами УПЦ зазначив, що людині, яка усвідомлює свою слабкість, завжди простіше звернутися до Христа, ніж тому, хто ховається від Господа і себе самої за благочестивою зовнішністю.
«Потрібно бути чесними перед самими собою, старанніше стежити за поривами своєї душі та смиренно закликати Господа на допомогу. Тільки так можна позбутися духовної розслабленості», – дав пораду архієрей.