9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Календар

17 лютого 2022 року – календар з повчанням

Седмиця  – загальна. Глас 1.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Ісидора Пелусіотського (бл. 436-440). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомБлгв. вел. кн. Георгія (Юрія) Всеволодовича Володимирського (1238). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Кирила Новоєзерського (1532).

Мч. Іадора (III). Сщмч. Аврамія, єп. Арвільського (бл. 344-347). Прп. Миколая спов., ігумена Студійського (868). Прпп. Авраамія і Копрія Печензьких, Вологодських (XV).

Сщмч. Мефодія, єп. Петропавлівського (1921). Сщмчч. ЄвстафіяІоаннаОлександраСергіяІоаннаОлександраМиколаяОлексіяМиколаяОлексіяОлександраАркадіяБорисаМихаїлаМиколаяОлексіяАндріяДимитріяІоаннаПетра пресвітерів, прмч. СерафимаФеодосія, прмцц. РафаїлиЄкатериниМарії та Анни, мчч. ІоаннаВасиліяДимитріяДимитрія і Феодора (1938).

Євангельські Читання

1 Ин., 69 зач., I, 8 – II, 6. Мк., 62 зач., XIII, 31 – XIV, 2.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

На що вчора навів нас Апостол, те нині прямо внушає нам Євангеліє: “Дивіться, пильнуйте, моліться, бо не знаєте, коли прийде той час. Отож, пильнуйте… щоб, прийшовши зненацька, не знайшов вас сплячими”. Треба чекати, і кожну мить тримати у думці, що ось-ось з’явиться Господь та засіяє як блискавка від одного кінця Землі до іншого.

Іншим думається, що можна це очікування Господа замінити очікуванням смерті. Добре і це, або хоч це. Але очікування Господнього пришестя – це одне, а очікування смерті – інше. Інша думка про одне та інше; інше й почуття, що народжується під дією однієї та іншої думки. Дня Господнього чекай, у який все закінчиться визначенням безповоротним. Після смерті все ще буде тривати час невирішеного стану; а день Господній все визначить на вічні віки, і закарбує так, що вже не чекай змін.

Чекав, говориш. І ще чекай. І все чекай. Але це, скажеш, отруїть усі радості. Не отруїть, а тільки вижене з порядків твого життя такі радості, які незаконно користуються цим ім’ям. Будеш і при цьому радіти, але тільки у Господі. І Господа чекати при такій радості можна, і якщо Господь застане тебе у цій радості, тільки похвалить.

Вас може зацікавити

26 липня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Церква між першим і другим пришестям Христовим

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті рівноап. Марії Магдалини

Редактор Головний