20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Календар

17 лютого 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 37-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Ісидора Пелусіотського (бл. 436-440). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомБлгв. вел. кн. Георгія (Юрія) Всеволодовича Володимирського (1238). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Кирила Новоєзерського (1532).

Мч. Іадора (III). Сщмч. Аврамія, єп. Арвільського (бл. 344-347). Прп. Миколая спов., ігумена Студійського (868). Прпп. Авраамія і Копрія Печензьких, Вологодських (XV).

Сщмч. Мефодія, єп. Петропавлівського (1921). Сщмчч. ЄвстафіяІоаннаОлександраСергіяІоаннаОлександраМиколаяОлексіяМиколаяОлексіяОлександраАркадіяБорисаМихаїлаМиколаяОлексіяАндріяДимитріяІоаннаПетра пресвітерів, прмч. СерафимаФеодосія, прмцц. РафаїлиЄкатериниМарії та Анни, мчч. ІоаннаВасиліяДимитріяДимитрія і Феодора (1938).

Євангельські Читання

1 Пет., 61 зач., IV, 1-11. Мк., 56 зач., XII, 28-37.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ОДИН ЗАКОННИК ЗАПИТУВАВ ГОСПОДА: “ЯКА ПЕРША ЗІ ВСІХ ЗАПОВІДЕЙ”? ГОСПОДЬ ВІДПОВІВ: “ВОЗЛЮБИ ГОСПОДА БОГА ТВОГО ВСІМ СЕРЦЕМ ТВОЇМ, І ВСІЄЮ ДУШЕЮ ТВОЄЮ, І ВСІМ РОЗУМІННЯМ ТВОЇМ: ОСЬ ПЕРША ЗАПОВІДЬ. ДРУГА ПОДІБНА ЇЙ: ВОЗЛЮБИ БЛИЖНЬОГО ТВОГО, ЯК САМОГО СЕБЕ. ІНШОЇ БІЛЬШОЇ ЗА ЦІ ЗАПОВІДІ НЕМАЄ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

І ЦЕ ЙДЕ ДЛЯ ДОПОВНЕННЯ ЗОБРАЖЕННЯ СОКРОВЕННОГО СЕРЦЯ ЛЮДИНИ. СВЯЩЕНСТВОМ ГОСПОДА Є ДУХ ЙОГО, А ЛЮБОВ – ДУША, ІНШІ Ж ВСІ ЧЕСНОТИ – РІЗНІ ЧЛЕНИ ЙОГО, ТО РУКА, ТО НОГА, ТО ОКО, ТО ВУХО, ТО ЯЗИК. НАГАДУВАННЯ ПРО ЦЕ ДУЖЕ БЛАГОПОТРІБНЕ, ТОМУ ЩО ІНКОЛИ СТАЄТЬСЯ ТАК, ЩО, ВВАЖАЮЧИ ДОБРІ СПРАВИ ПОВНОЦІННИМИ ЧЕСНОТАМИ, ДУМАЮТЬ ТІЛЬКИ ЦИМ ОБІЙТИСЯ, А ПРО ГОСПОДА НЕ ДУМАЮТЬ І ПРО ЛЮБОВ ЗАБУВАЮТЬ.

 

ТАКІ ДОБРІ СПРАВИ, БЕЗ ВІРИ ТА БАЖАННЯ ДОГОДИТИ БОГУ, НЕ БУВАЮТЬ СВЯТИМИ, ЯК ДІМ НЕ ОСВЯЧЕНИЙ АБО КІМНАТА БЕЗ ІКОНИ; НЕ МАЮЧИ Ж ЛЮБОВІ, ВОНИ ПОДІБНІ ПРИМІЩЕННЮ, ЯКЕ НАПОВНЕНЕ МЛЯВИМИ СТАТУЯМИ ТА ВІДДАЮТЬ ЗАТХЛІСТЮ ТА ЦВІЛЛЮ. ЗВЕРТАЙ НА ЦЕ УВАГУ КОЖЕН І, ВЗЯВШИСЬ СТВОРЮВАТИ У СОБІ НОВУ ЛЮДИНУ, СТАРАЙСЯ ПОСТАВИТИ ЇЇ ПЕРЕД ГОСПОДОМ, НЕ МАЮЧИ НІЯКОГО ПОРОКУ.

 

Вас може зацікавити

5 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 лютого 2021 року – православний календар

Редактор Головний

30 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний