Седмиця 29-а після П’ятидесятниці. Глас 3. Різдвяний піст. |
![]() Дозволяється риба.
|
Мчч. Євстратія
, Авксентія
, Євгенія
, Мардарія
та Ореста
(284-305).
Мц. Лукії
(304).
Прп. Арсенія Латрійського (VIII-X). Прп. Аркадія
Новоторзького (XI). Прп. Мардарія
, затворника Печерського (XIII). Свт. Досифея, митр. Молдавського (1693) (Рум.).
Сщмч. Олександра пресвітера і мч. Іоанна (1920). Сщмчч. Володимира, Олександра, Якова, Олексія, Григорія пресвітерів (1937). Сщмч. Миколая пресвітера (1938). Сщмчч. Єміліана, Василія пресвітерів (1941).
Євангельські Читання
Утр. – Мф., 36 зач., X, 16-22. Літ. – Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19. Ряд.: Єф., 220 зач. (від полу́), II, 11-13. Лк., 72 зач., XIII, 18-29.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“СИЛКУЙТЕСЯ ВВІЙТИ ТІСНИМИ ВОРІТЬМИ”. ТІСНІ ВОРОТА – ЦЕ ЖИТТЯ НЕ ЗІ СВОЄЇ ВОЛІ, НЕ ЗА СВОЇМИ БАЖАННЯМИ, НЕ ДЛЯ УГОДИ СОБІ; ШИРОКІ ВОРОТА – ЖИТТЯ ЗА ВСІМА РУХАМИ ТА ПРАГНЕННЯМИ ПРИСТРАСНОГО СЕРЦЯ, БЕЗ НАЙМЕНШОЇ ВІДМОВИ СОБІ У ЧОМУ-НЕБУДЬ.
ТАКИМ ЧИНОМ, ВОРОТА У ЦАРСТВО – САМОСТИСНЕННЯ. СТИСНИ СЕБЕ У ВСЬОМУ – І ЦЕ БУДЕ ТЕ Ж, ЩО НАПРУЖЕННЯ ЧИ УПОР В ДВЕРІ, ЩОБ ВІДКРИТИ ЇХ ТА ПРОТИСНУТИСЯ ЧЕРЕЗ НИХ. ЯК І ЧИМ СЕБЕ СТИСНУТИ? ЗАПОВІДЯМИ БОЖИМИ, ПРОТИЛЕЖНИМИ ПРИСТРАСНИМ РУХАМ СЕРЦЯ. КОЛИ ПОЧИНАЄШ СЕРДИТИСЯ НА КОГОСЬ, ЗГАДАЙ ЗАПОВІДЬ ГОСПОДА: “НЕ ГНІВАЙТЕСЯ ВСЯКО”, І СТИСНИ ТИМ СЕРЦЕ СВОЄ. КОЛИ ПРИЙДУТЬ БЛУДНІ ЗАДУМИ, ПРИВЕДИ НА ДУМКИ ЗАБОРОНУ НАВІТЬ І ДИВИТИСЯ НА ЖІНКУ З БАЖАННЯМ, І СТИСНИ ТИМ СВОЮ ПОХІТЬ.
КОЛИ ЗАХОЧЕТЬСЯ ОСУДИТИ КОГОСЬ, ЗГАДАЙ СЛОВО ГОСПОДА, ЩО ЦИМ ТИ РОБИШ СУДДЮ НЕБЕСНОГО НЕВМОЛИМИМ У ВІДНОШЕННІ ДО СЕБЕ, І СТИСНИ ТИМ СВОЮ ЗАРОЗУМІЛІСТЬ. ТАК І У ВІДНОШЕННІ ДО ВСЯКОГО ПОРОЧНОГО РУХУ. ЗБЕРИ ПРОТИ КОЖНОГО З НИХ ВИСЛОВИ БОЖЕСТВЕННОГО ПИСАННЯ ТА ТРИМАЙ ЇХ У ПАМ’ЯТІ.
ЯК ТІЛЬКИ ВИЙДЕ З СЕРЦЯ ЯКЕСЬ ДУРНЕ БАЖАННЯ, ТИ ВІДРАЗУ Ж ЗВ’ЯЖИ ЙОГО НАПРАВЛЕНИМ ПРОТИ НЬОГО ВИСЛОВОМ; АБО НАПЕРЕД ОБВ’ЯЖИ ВСІ СВОЇ БАЖАННЯ ТА ПОМИСЛИ БОЖЕСТВЕННИМИ СЛОВАМИ ТА ХОДИ В НИХ: БУДЕШ, НІБИ У ВУЗАХ. АЛЕ В ЦИХ ВУЗАХ – СВОБОДА АБО ВІЛЬНИЙ ШЛЯХ У ЦАРСТВО БОЖЕ.