4.5 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Календар

17 травня 2022 року – календар з повчанням

Мц. Пелагії, діви Тарсійської (близько 290).

Сщмч. Єразма, єп. Формійського (303). Сщмч. Альвіана, єп. Анейського, та учнів його (304). Сщмч. Сильвана, єп. Газького, і з ним 40 мучеників (311). Прпп. Никити, Кирила, Никифора, Климента й Ісаакія, братів Алфанових (Сокольницьких) у Новгороді (ХIV–XV). Сщмч. Іоанна пресвітера (1942); сщмч. Миколая диякона (1943).

Староруської ікони Божої Матері (1570).

Євангельські Читання

Діян., 25 зач., Х, 21-33. Ін., 25 зач., VІІ, 1-13.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Вас світ не може ненавидіти, а Мене ненавидить, тому що Я свідчу про нього, що справи його злі”. Це сказав Господь не учням, а учням передрік потім, що і їх світ буде ненавидіти та гнати, тому що Він вибрав їх зі світу. Тому зауважуйте, на що звертається ненависть світу та дізнаєтесь, де частина Христова; на що більше повстає світ, то більше є Христове, ближче до Нього.

 

Це зовнішня вказівка, але для зовнішніх і цього достатньо. Світ сам не діє, а розпалюється на справи князем своїм – сатаною, справи якого зруйнував Господь і продовжує руйнувати у віруючих та через віруючих. Господу безпосередньо він нічого не може зробити; тому і лють свою направляє він на віруючих у Нього, щоб через докучання їм дошкулити Господу.

 

І теж не прямо діє, але через органи свої, які складають світ. Це не означає, що він сильний; не бійтесь його, але швидше дерзайте, бо Господь переміг світ та князя його. Хто сам не піддається, тому він нічого не має змоги зробити.

Вас може зацікавити

16 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Престольне свято храму Різдва Христового с. Городище Цуманського благочиння

Редактор Головний

10 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний