6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Всі новини Календар

31 серпня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 11-та після П’ятидесятниці. Глас 1.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Флора і Лавра (II).

Мчч. ЄрмаСерапіонаі Полієна (II). Сщмч. Єміліана єпископа і з ним ІларіонаДіонісія і Єрміпа та інших 1000 (бл. 300). Свт. Іоанна (674) і Георгія (683), патріархів Константинопольських. Прп. Макарія, ігумена Пелікітського (бл. 830). Прп. Іоанна Рильського (946).

Сщмч. Григория пресвітера і мчч. Євгенія та Михаїла (1937).

Ікони Божої Матері іменованої “Всецариця”.

Євангельські Читання

2 Кор., 172 зач., II, 14 – III, 3. Мф., 95 зач., XXIII, 23-28. Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 63 зач., XII, 2-12 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ОЧИСТИ ВНУТРІШНЄ, ЩОБ І ЗОВНІШНЄ БУЛО ЧИСТИМ. ЗОВНІШНЯ ПОВЕДІНКА У НАС ЗАВЖДИ МАЙЖЕ ГАРНА: БОЇМОСЯ СУДУ ЛЮДСЬКОГО І СТРИМУЄМО СЕБЕ.

 

ЯКЩО Ж І ЗОВНІШНЬО ВІДДАЮТЬСЯ ПОРОКАМ, ТО ЦЕ ВЖЕ КІНЕЦЬ; ЗНАЧИТЬ УСЯКИЙ СОРОМ ВЖЕ ВТРАЧЕНИЙ. АЛЕ ПРИ ВИПРАВЛЕННІ ВИДИМОЇ ПОВЕДІНКИ НЕ ЗАВЖДИ БУВАЄ ВИПРАВЛЕНИЙ ВНУТРІШНІЙ УСТРІЙ ДУМОК ТА ПОЧУТТІВ.

 

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

БО ТАМ ДАЄТЬСЯ ПОВНА СВОБОДА ДІЙ,  ЯКА ЗЗОВНІ І ЗАДОВОЛЬНЯЄТЬСЯ, НАСКІЛЬКИ ЦЕ МОЖЕ СТЕРПІТИ ЛЮДСЬКЕ ОКО І НАСКІЛЬКИ МОЖЛИВО ПРИХОВАТИ ВІД НЬОГО СВОЇ СПРАВИ. ТОЧНІСІНЬКО ЦЕ І ЯК ТРУНА РОЗФАРБОВАНА.

 

 

РАЗОМ З ТИМ ВНУТРІШНЯ НЕЧИСТОТА РОБИТЬ НЕЧИСТИМ І ЗОВНІШНЄ. ОЧИСТИ Ж ЦЕ ВНУТРІШНЄ, ТОДІ І ЗОВНІШНЄ СТАНЕ ЧИСТИМ І УВЕСЬ БУДЕШ ЧИСТИМ, СТАНЕШ ПОСУДОМ, ЯКИЙ ПРИДАТНИЙ НА ВСЯКЕ ДОБРЕ КОРИСТУВАННЯ ДОМОВЛАДИКИ.

 

ДИВИТИСЯ ПОТРІБНО НА ТЕ, ВІД ЧОГО ЦЕ ВНУТРІШНЄ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЗНЕХТУВАНИМ, АДЖЕ СМЕРТІ СОБІ НІХТО НЕ ХОЧЕ. ПРАВИЛЬНО, ВОРОГ ТРИМАЄ ТАКУ ДУШУ В СЛІПОТІ: ЩО ЦЕ НІЧОГО, АБИ ЛИШЕ ВИДИМИХ ГРІХІВ НЕ БУЛО, АБО НАВЧАЄ ЇЇ ВІДКЛАДАТИ НА ЗАВТРА ГОЛОВНУ СПРАВУ, МОВЛЯВ, ЗАВТРА ЗАЙМЕМОСЯ СЕРЙОЗНО СОБОЮ, ЯК СЛІД, А НИНІ НЕХАЙ ДУША НАСОЛОДИТЬСЯ ПРИСТРАСНИМИ ДУМКАМИ ТА МРІЯМИ, ЯКЩО НЕ СПРАВАМИ.

 

ПОБЕРЕЖЕМОСЯ, ЯК БИ НЕ ЗАСТАРІЛИ У ЦЬОМУ НАСТРОЇ І ЯК БИ ВИПРАВЛЕННЯ ДЛЯ НАС ТАК САМО НЕ СТАЛО НЕМОЖЛИВИМ, ЯК І ПЕРЕУЧУВАННЯ СТАРИКА.

 

Вас може зацікавити

1 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Чим особлива Троїцька поминальна субота. За кого можна і потрібно молитись у цей день?

Редактор Головний

Як подяка Богу допомагає зцілити душу – Предстоятель УПЦ

Редактор Головний