28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Всі новини Календар

12 травня 2022 року – календар з повчанням

Дев’яти мчч. Кізіцьких: Феогніда, Руфа, Антипатра, Феостиха, Артеми, Магна, Феодота, Фавмасія та Филимона (286–299). Прп. Мемнона чудотворця.

Мчч. Діодора та Родопіана диякона (284–305). Свт. Василія Острозького, митр. Захолмського (ХVI) (Серб.). 300 мучеників, які в горах Дудикваті та Папаті (Туреччина) постраждали (XVII–XVIII) (Груз). Прославлення свт. Іларіона, єп. Полтавського і Переяславського (1904). Прп. Нектарія Оптинського (1928). Прославлення прп. Амфілохія Почаївського (2002). Собор новомучеників Бердянських (перехідне святкування в четвер 3-ї седмиці після Пасхи).

Євангельські Читання

Діян., 20 зач., VІІІ, 26-39. Ін., 22 зач., VІ, 40-44.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

 СВ. ФІЛІП ЗАПИТУЄ КАЖЕНІКА : “РОЗУМІЄШ, ЩО ЧИТАЄШ?”ТОЙ ВІДПОВІВ:” ЯК МОЖУ РОЗУМІТИ, ЯКЩО ХТО НЕ НАСТАВИТЬ МЕНЕ?”ЯК ЧАСТО ВІДЧУВАЮТЬ ТЕ Ж ТІ ХТО ЧИТАЄ СЛОВО БОЖЕ І ОТЦІВСЬКІ ПИСАННЯ! ЧИТАЄМЕ НЕ ВМІЩАЄТЬСЯ В ГОЛОВІ; РОЗУМ НЕ МОЖЕ ПОЧУТИ ТЕ І ОБІЙНЯТИ ТЕ, НЕМОВ МОВА ЙДЕ ПРО ЩОСЬ ЧУЖЕ ЙОМУ, ПРО ПРЕДМЕТИ З НЕВІДОМОЇ ОБЛАСТІ.

 

ОСЬ ТУТ І ПОТРІБЕН ТЛУМАЧ ЗНАЙОМИЙ З ТИМ, ПРО ЩО СЛОВО. У СВ. ФІЛІПА БУВ ТОЙ ЖЕ ДУХ, ЯКИЙ ДАВАВ І ПРОРОЦТВА, І ЙОМУ НЕВАЖКО БУЛО РОЗТЛУМАЧИТИ ТЕ, ЩО БУЛО НЕЗРОЗУМІЛО КАЖЕНІКУ. ТАК І ДЛЯ НАС ТЕПЕР: ТРЕБА ЗНАЙТИ ЛЮДИНУ, ЯКА СТОЯЛА Б НА ТІЙ МІРІ ЖИТТЯ І ЗНАННЯ, ЯКИЙ РОЗУМІЄ ТЕ З ПИСАННЯ, ЩО НЕЗРОЗУМІЛО НАМ, І ВІН РОЗТЛУМАЧИТЬ БЕЗ ЗАТРУДНЕННЯ, ТОМУ ЩО КРУГОЗОРИ ДУХОВНІ У КОЖНОГО СТУПЕНЯ СВОЇ.

 

ТОЙ ХТО СТОЇТЬ НА НИЖЧОМУ СТУПЕНІ НЕ ВСЕ БАЧИТЬ, ЩО БАЧИТЬ ТОЙ ХТО СТОЇТЬ НА ВИЩІЙ СТУПЕНІ, І ТІЛЬКИ МОЖЕ ГАДАТИ ПРО ТЕ. ЯКБИ СТАЛОСЯ, ЩО НЕВМІСТИМЕ ДЛЯ НАС ПИСАННЯ СТОСУЄТЬСЯ ПРЕДМЕТІВ ВИЩОГО СТУПЕНЯ, А ЗУСТРІНУТИЙ НАМИ ТЛУМАЧ СТОЇТЬ НА НИЖЧІЙ; ТО ВІН НАМ НЕ РОЗ’ЯСНИТЬ ТОГО ЯК СЛІД, А БУДЕ ВСЕ ЗАСТОСОВУВАТИ ДО СВОГО КРУГОЗОРУ, І СПРАВА ЗАЛИШИТЬСЯ ДЛЯ НАС ПО КОЛИШНЬОМУ ТЕМНОЮ.

 

ДИВУВАТИСЯ ТРЕБА, ЯК БЕРУТЬСЯ ТЛУМАЧИТИ ПРО ПРЕДМЕТИ ПИСАННЯ ЛЮДИ, ЗОВСІМ ЧУЖІ ТІЙ ОБЛАСТІ, ДО ЯКОЇ НАЛЕЖАТЬ ТІ ПРЕДМЕТИ. І ВИХОДИТЬ У НИХ ВСЕ НЕ ЯК СЛІД; ЗВЕЛИЧУВАТИСЬ Ж СВОЇМИ ТЛУМАЧЕННЯМИ ВОНИ НЕ ЗАБУВАЮТЬ.

Вас може зацікавити

На Ківерцівщині клірики єпархії звершили чин похорону захисника України

Редактор Головний

Від Хреста людина отримує велику силу – перемагати всяке зло, – Предстоятель

Редактор Головний

Керуючий єпархією очолив всенічну напередодні престольного свята нижнього Свято-Андріївського храму кафедрального собору

Редактор Головний