0.1 C
Lutsk
Середа, 29 Листопад, 2023
Всі новини Календар

16 серпня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 11 після П’ятидесятниці. Успенський піст.
Прпп. Ісаакія, Далмата і Фавста (IV–V). Мч. Раждена перса (457) (Груз.). Прп. Косми пустельника (VI). Прп. Антонія Римлянина, Новгородського чудотворця (1147). Сщмч. В’ячеслава Луканіна диякона (1918); сщмч. Миколая Померанцева пресвітера (1938).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2Кор. 3:4-11 (зач. 173). Єв.: Мф. 23:29-39 (зач. 96).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Скільки милостей явив Господь Єрусалиму (тобто юдеям)! І, нарешті таки, змушений був сказати: “Ось залишається дім ваш пустий” (Мф.23:38). Відомо всім, які були від цього наслідки: юдеї досі бездомні*. Чи не буває подібного і з душею? Дбає про неї Господь і всіляко її напоумлює; покірна йде зазначеним шляхом, а непокірна залишається у своєму противленні Божому покликанню. Але Господь не кидає і її, а вживає всі засоби, щоб її напоумити. Зростає завзятість; зростає і Божий вплив.

 

Але всьому міра. Душа доходить до озлоблення, і Господь, бачачи, що вже нічого більше зробити з нею не можна, залишає її в руках падіння свого – і гине вона, подібно до фараона. Ось і візьми всякий, кого борють пристрасті, собі звідси урок, що не можна безкарно продовжувати поблажку до кінця. Чи не час кинути, і не іноді тільки собі відмовляти, а зробити вже рішучий поворот? Адже ніхто не може сказати, коли переступить межу. Можливо, ось-ось і кінець Божому довготерпінню.

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій освятив оновлений престол Свято-Покровського храму у селищі Цумань

Редактор Головний

26 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як стати на шлях святості

Редактор Головний