19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Всі новини Календар

15 серпня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 11 після П’ятидесятниці. Успенський піст.
Перенесення з Єрусалима до Константинополя мощей первомч. архідиякона Стефана (близько 428) і знайдення мощей правв. Никодима, Гамаліїла та сина його Авива. Сщмч. Стефана, папи Римського, і тих, що з ним (257). Блж. Василія Спасо-Кубенського (ХV). Блж. Василія, Христа заради юродивого, Московського, чудотворця (1557). Прмч. Платона (Колегова) (1937). Ачаїрської ікони Божої Матері (XXI).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2Кор. 2:14-3:3 (зач. 172).; Первомч.: Діян. 6:8-7:5,47-60 (зач. 17). Єв.: Мф. 23:23-28 (зач. 95) – за вівторок (під зачало).; Первомч.: Мф. 21:33-42 (зач. 87).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Св. Стефан каже: “Всевишній не в рукотворних храмах живе… Який дім збудуєте Мені, каже Господь, або яке місце для спокою Мого?”. Тільки нерукотворний храм серця може вмістити Бога, як сказав Господь: “хто любить Мене, той дотримається Моїх слів, і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю в нього створимо” (Ін.14:23). Як це відбувається – незбагненно для нас; але воно так є, бо очевидно буває, що тоді “Бог викликає в вас і хотіння, і чин за доброю волею Своєю” (Флп.2:13).

 

Не міркуй і тільки віддай Господу серце твоє, а Він Сам влаштує з нього храм Собі, але віддай нероздільно. Якщо будуть частини невіддані, то з нього не можна буде влаштувати цільного храму, бо одне буде гниле, інше розбите – і вийде, якщо тільки вийде, храм з дірками, або без даху, або без дверей. А в такому жити не можна; Господа в ньому й не буде. Тільки здаватися буде, що це храм, а насправді якесь нагромадження.

Вас може зацікавити

Смерть переможена любов’ю – керуючий справами УПЦ про Воскресіння Христове

Редактор Головний

Що таке артос, яке його значення

Редактор Головний

Напередодні свята Введення архієпископ Нафанаїл очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний