21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

17 серпня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 11 після П’ятидесятниці. Успенський піст.
Семи отроків, що в Ефесі: Максиміліана, Іамвліха, Мартиніана, Іоанна, Діонісія, Єксакустодіана (Константина) та Антоніна (близько 250; 408–450). Прмц. Євдокії (362–364). Мч. Єлевферія (IV). Знайдення мощей свт. Арсенія Елассонського (1668). Прмч. Михаїла (Жука), мчч. Симеона Воробйова і Димитрія Воробйова (1937). Знайдення мощей прав. Олексія Бортсурманського (2000). Пензенської-Казанської ікони Божої Матері (1717).

День інтронізації Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2Кор. 4:1-6 (зач. 175). Єв.: Мф. 24:13-28 (зач. 99).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Хто ж витерпить до кінця, той спасеться” (Мф.24:13). Але не всякий, хто терпить, спасеться, а тільки той, хто терпить на шляху Господньому. На те життя це, щоб терпіти,… і всякий що-небудь терпить і терпить до самого кінця. Але терпіння не приносить користі, якщо воно не буває заради Господа і святого Євангелія Його. Вступи на шлях віри і заповідей євангельських; причини для терпіння примножаться, але терпіння з цієї хвилини почне плодоносити вінці, і те терпіння, яке досі було порожнім, зробиться плодоносним.

 

Яким засліпленням оточує нас ворог, що тільки те терпіння і видає за важке й нестерпне, яке трапляється на шляху добра. А те, що сам він накладає на тих, хто працює на пристрасті, видає за легке й нічого не варте, хоча воно важче й невтішніше, ніж те, що несуть ті, хто бореться з пристрастями й противиться ворогові! А ми сліпі й не бачимо цього… Трудимося, терпимо і вибиваємося з сил заради ворога на свою ж погибель.

Вас може зацікавити

29 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

13 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті прп. Амфілохія Почаївського

Редактор Головний