13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

16 лютого 2023 року – календар з повчанням

Післясвято Стрітення Господнього. Правв. Симеона Богоприїмця і Анни пророчиці.

Прор. Азарії (Х ст. до Р. Х.). Мчч. Папія, Діодора, Клавдіана (250). Мч. Власія Кесарійського (III). Мчч. Адріана та Євула (близько 308–309). Блгв. кн. Романа Углицького (1285). Свт. Симеона, єп.Тверського (1289). Свт.Ігнатія Маріупольського, митр. Готфейського і Кефайського (1786). Рівноап. Миколая, архієп. Японського (1912). Сщмчч. Іоанна, Тимофія, Адріана, Василія пресвітерів, прмч. Володимира і мч. Михаїла (1938).

Євангельські Читання

1 Ін., 74 зач., IV, 20 – V, 21. Мк., 66 зач., XV, 1-15. Правв.: Євр., 321 зач. (від полу), IX, 11-14. Лк., 8 зач., II, 25-38.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен  день року

“ЦЯ Є ПЕРЕМОГА, ЩО ПЕРЕМОГЛА СВІТ, ВІРА НАША”, ВІРА ХРИСТИЯНСЬКА. СВІТ ПЕРЕМОГТИ – ЦЕ ЩО ТАКЕ? НЕ ТЕ, ЩОБ УСІХ любителів світу ПЕРЕБИТИ І ВСЕ СВІТОЛЮБНЕ ЗНИЩИТИ, А, ЖИВУЧИ СЕРЕД СВІТОЛЮБЦІВ ТА СЕРЕД СВІТОЛЮБНИХ ЗВИЧАЇВ, ЖИТИ І БУТИ ЧУЖИМ УСІМ ТА ВСЬОМУ.

 

ОСКІЛЬКИ СКОРО ТИ ВІДРІКСЯ СВІТУ ТА ВСЬОГО МИРСЬКОГО, ЦІЄЮ САМОЮ ДІЄЮ ПЕРЕМІГ ТИ СВІТ. А ЗРіКАТИСЯ СВІТУ ХТО ТЕБЕ ВЧИТЬ ТА ХТО СИЛУ НА ТЕ ДАЄ? ВІРА НАША. ВОНА РОЗКРИВАЄ ЗГУБНІСТЬ УСІХ ПРИНАД СВІТУ ТА ЗАРОДЖУЄ БАЖАННЯ ЗВІЛЬНИТИСЯ ВІД СІТОК ЦИХ. ПОТІМ, КОЛИ ХТОСЬ ВИРІШУЄ РОЗІРВАТИ ЦІ СІТІ, РОЗКАЮЄТЬСЯ ТА ПРИСТУПАЄ ДО ТАЇНСТВ ОНОВЛЕННЯ – ДО ХРЕЩЕННЯ АБО ПОКАЯННЯ, ВОНА ДАЄ У ЦІЙ ДІЇ ТАЄМНИЧЕ ВІДЧУТИ СОЛОД ПРОТИЛЕЖНОСТЕЙ СВІТУ ЖИТТЯ, ТАКИЙ, З ЯКИМ ВСІ СОЛОДОЩІ СВІТУ НІ В ЯКЕ ПОРІВНЯННЯ ІТИ НЕ МОЖУТЬ.

 

ЗВІДСИ У СЕРЦІ ЗАРОДУЄТЬСЯ ВІДРАЗА ДО ВСЬОГО МИРСЬКОГО, ЯКЕ ВЛАСНЕ І Є ПЕРЕМОГОЮ НАД СВІТОМ. АЛЕ У ТІЙ ЖЕ ДІЇ ТАЄМНИЧІЙ, У НАСЛІДОК ЯКОЇ НАРОДЖУЄТЬСЯ ВІДРАЗА ДО СВІТУ, ПОДАЄТЬСЯ СИЛА ТА ДЛЯ НЕПОХИТНОГО ПЕРЕБУВАННЯ У ЦІЙ ВІДРАЗІ ТА ВІДРЕЧЕННІ ВІД СВІТУ; А ЦЕ І Є ПЕРЕМОГА – РІШУЧА ТА МІЦНА.

Вас може зацікавити

10 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Поради Блаженнішого Митрополита Онуфрія всім, хто дотримується Різдвяного посту

Редактор Головний

6 травня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний