9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Календар

17 лютого 2023 року – календар з повчанням

Прп. Ісидора Пелусіотського (близько 436–440).

Мч. Іадора (III). Сщмч. Авраамія, єп. Арвільського (близько 344–347). Прп. Миколая спов., ігумена Студійського (868). Блгв. вел. кн. Георгія (Юрія) Всеволодовича, Володимирського (1238). Прпп. Авраамія та Копрія Печензьких, Вологодських (ХV). Прп. Кирила Новоєзерського (1532). Сщмч. Мефодія, єп. Петропавлівського (1921); сщмчч. Євстафія, Іоанна, Олександра, Сергія, Іоанна, Олександра, Миколая, Олексія, Миколая, Олексія, Олександра, Аркадія, Бориса, Михаїла, Миколая, Олексія, Андрія, Димитрія, Іоанна, Петра пресвітерів, прмчч. Серафима, Феодосія, прмцц. Рафаїли, Анни, Марії, Єкатерини і мчч. Іоанна, Василія, Димитрія, Феодора і Димитрія (1938).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 36 зач., X, 9-16. Літ. – 2 Ін., 75 зач., I, 1-13. Мк., 68 зач., XV, 22, 25, 33-41. Свт.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СВ. ІОАНН БОГОСЛОВ ПИШЕ: “БАГАТО СПОКУСНИКІВ ПРИЙШЛИ У СВІТ, ВОНИ НЕ ВИЗНАЮТЬ ІІСУСА ХРИСТА, ЯКИЙ ПРИЙШОВ У СВІТ У ПЛОТІ“. ТАК БУЛО У ЙОГО ЧАС; А НИНІ ВХОДЯТЬ У СВІТ СПОКУСНИКИ, ЯКІ СПОВІДУЮТЬ ХРИСТА, ЩО У ПЛОТІ ПРИЙШОВ, АЛЕ ЯКІ ТИМ НЕ МЕНШЕ “СПОКУСНИКИ ТА АНТИХРИСТИ“.

 

ПОЧАЛОСЯ ЦЕ ЩЕ З ЧАСІВ АРІЯ ТА ТРИВАЄ ДОСІ. ДРЕВНІ, УТІМ, СПОТИКАЛИСЯ БІЛЬШЕ У ДОГМАТІ ПРО ОСОБУ ІІСУСА ХРИСТА, СПАСИТЕЛЯ НАШОГО; А З ЧАСІВ ЛЮТЕРА СТАЛИ СПОТИКАТИСЯ У ВЧЕННІ ПРО СПАСІННЯ У НЬОМУ. І СКІЛЬКИ ВЖЕ ПОБУВАЛО ТАКИХ? І У НАС З’ЯВИЛИСЯ ТАКІ “СПОКУСНИКИ ТА АНТИХРИСТИ“, ЯКІ ТЛУМАЧАТЬ, ЩО “ВІРУЙ І ДОСИТЬ“; БІЛЬШЕ НІЧОГО НЕ ТРЕБА – НІ ЦЕРКВИ, НІ ТАЇНСТВ, НІ СВЯЩЕНСТВА.

 

ПОЧИНАЮТЬ ЖЕ СВОЮ ЛЕСТЬ І ЦІ ТЕЖ З ХРИСТА ГОСПОДА ТА СПАСІННЯ У НЬОМУ. АЛЕ ЯКЩО НЕПРАВИЛЬНО ПРО ЦЕ ТЛУМАЧАТЬ, ТО ЦЕ АНТИХРИСТИ ТА КЛЯТВІ НАЛЕЖИТЬ. ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ЇХ. “УСЯКИЙ, ХТО ПЕРЕСТУПАЄ ВЧЕННЯ ХРИСТОВЕ І НЕ ПЕРЕБУВАЄ У НЬОМУ, НЕ МАЄ БОГА“. І ВОНИ НЕ МАЮТЬ, ТОМУ ЩО НЕ МАЮТЬ ВЧЕННЯ ХРИСТОВОГО. УЧЕННЯ ЦЕ – В ЦЕРКВІ, А ВОНИ ВІД’ЄДНАЛИСЯ ВІД ЦЕРКВИ. ТІЛЬКИ ТІ, ЯКІ ЦЕРКВІ СЛІДУЮТЬ, МАЮТЬ ВЧЕННЯ ХРИСТОВЕ ТА ПЕРЕБУВАЮТЬ У НЬОМУ. ЗАРАДИ ЦЬОГО І ХРИСТА СИНА БОЖОГО МАЮТЬ І БОГА ОТЦЯ. А ТІ НЕ МАЮТЬ, ХОЧА І СТВЕРДЖУЮТЬ, ЩО МАЮТЬ. НЕ ПРИЙМАЙТЕ ТАКИХ ТА НЕ ВІТАЙТЕ ЇХ.

Вас може зацікавити

Три речі, які слід зробити у день Стрітення Господнього – поради свт. Феофана Затворника

Редактор Головний

10 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Випадок перший в Україні: Луцький міськрайонний суд може виселити з церковного будинку у Садові сім’ю священника з малолітньою дитиною

Редактор Головний