12.9 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Календар

18 березня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 3-я Великого посту. Глас 6.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Конона Ісаврійського (I). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнайдення мощей блгв. князів Феодора Смоленського і чад його Давида і Константина, Ярославських чудотворців (1463).

Мч. Онисія (I). Мч. Конона градаря (III). Прп. Марка Посника (V). Прп. Ісихія (бл. 790). Прмч. Адріана Пошехонського, Ярославського (1550). Мц. Іраїди. Мч. Євлогія, що в Палестині. Мч. Євлампія. Знайдення мощей свт. Луки спов., архієп. Кримського (1996).

Сщмч. Миколая пресвітера (1919). Сщмч. Іоанна пресвітера і прмчч. Мардарія і Феофана (1938).

Ікони Божої Матері, іменованої “Виховання”.

Читання

На 6-му часе: Іс. X, 12-20. На веч.: Бут. VII, 6-9. Притч. IX, 12-18.

Літургія Передосвячених Дарів.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Чудово, що Премудрість кличе до себе безумних: “хто нерозумний, звернись сюди”. Виходить, що розумникам немає входу в дім Премудрості або в св. Церкву.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Розум всякий треба відкласти при самому вході у цей дім. З іншого боку, якщо всяка мудрість та знання тільки у домі Премудрості, то поза цим домом, поза св. Церквою, тільки безумство, невідання та сліпота.

Дивна Божа установа! Входячи у Церкву, залиш розум свій та станеш істинно розумним; залиш свою самодіяльність, і станеш істинним діячем, зречися і всього себе, та станеш справжнім владикою над собою. Ах, коли би світ зрозумів премудрість цю! Але це приховано від нього. Не розуміючи премудрості Божої, він нарікає на неї, а безумних розумників продовжує тримати в осліпленні своєму.

Вас може зацікавити

8 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

5 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 січня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний