Седмиця 3-я Великого посту. Глас 6. Великий піст. |
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).
|
Мч. Конона Ісаврійського (I). Знайдення мощей блгв. князів Феодора Смоленського і чад його Давида і Константина, Ярославських чудотворців (1463).
Мч. Онисія (I). Мч. Конона градаря (III). Прп. Марка Посника (V). Прп. Ісихія (бл. 790). Прмч. Адріана Пошехонського, Ярославського (1550). Мц. Іраїди. Мч. Євлогія, що в Палестині. Мч. Євлампія. Знайдення мощей свт. Луки спов., архієп. Кримського (1996).
Сщмч. Миколая пресвітера (1919). Сщмч. Іоанна пресвітера і прмчч. Мардарія і Феофана (1938).
Читання
На 6-му часе: Іс. X, 12-20. На веч.: Бут. VII, 6-9. Притч. IX, 12-18.
Літургія Передосвячених Дарів.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Чудово, що Премудрість кличе до себе безумних: “хто нерозумний, звернись сюди”. Виходить, що розумникам немає входу в дім Премудрості або в св. Церкву.
Розум всякий треба відкласти при самому вході у цей дім. З іншого боку, якщо всяка мудрість та знання тільки у домі Премудрості, то поза цим домом, поза св. Церквою, тільки безумство, невідання та сліпота.
Дивна Божа установа! Входячи у Церкву, залиш розум свій та станеш істинно розумним; залиш свою самодіяльність, і станеш істинним діячем, зречися і всього себе, та станеш справжнім владикою над собою. Ах, коли би світ зрозумів премудрість цю! Але це приховано від нього. Не розуміючи премудрості Божої, він нарікає на неї, а безумних розумників продовжує тримати в осліпленні своєму.