Седмиця 26-а після П’ятидесятниці. Глас 8. Різдвяний піст. |
Прор. Софонії (635-605 до Р.Х.). Прп. Савви Сторожевського (Звенигородського) (1406).
Прп. Феодула Константинопольського (бл. 440). Прп. Іоанна мовчальника, колишнього єп. Колонійського (558). Сщмч. Феодора, архієп. Александрійського (606). Прп. Георгія Черникського (1806) (Рум.).
Сщмч. Андрія пресвітера (1920). Сщмч. Миколая пресвітера (1937). Св. Георгія спов. (1960).
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
ПРИТЧА ПРО ВИНОГРАДНИК ПОКАЗУЄ СТАРОЗАВІТНУ ЦЕРКВУ; РОБІТНИКИ – ЦЕ ТОДІШНЯ ЇЇ ІЄРАРХІЯ. А ОСКІЛЬКИ ВОНА НЕ ВІДПОВІДАЛА СВОЄМУ ПРИЗНАЧЕННЮ, ТО ЗВЕРШИВСЯ ВИРОК НАД НЕЮ: ВЗЯТИ У НЕЇ ВИНОГРАДНИК ТА ВІДДАТИ ІНШИМ.
ЦІ ІНШІ БУЛИ СПОЧАТКУ СВ. АПОСТОЛИ, ПОТІМ ЇХ ПРИЄМНИКИ – АРХІЄРЕЇ З УСІМ СВЯЩЕНСТВОМ. ВИНОГРАДНИК БОЖИЙ – ОДИН ВІД ПОЧАТКУ СВІТУ, І ПРИЗНАЧЕННЯ РОБІТНИКІВ ЙОГО ОДНЕ БУЛО, Є І БУДЕ ДО СКОНУ ВІКУ – ПРИНОСИТИ ГОСПОДАРЮ ВИНОГРАДУ ПЛІД – СПАСЕННІ ДУШІ.
ЦЕ ЗАВДАННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ІЄРАРХІЇ, ВІДПОВІДНО, І НАШОЇ. ЯКОЮ МІРОЮ ВИКОНУЄТЬСЯ ВОНА – ВСЕ МИ БАЧИМО. ЩО Ж СКАЗАТИ НА ЦЕ? БАГАТО В ЧОМУ – СЛАВА БОГУ! – АЛЕ БАГАТО-БАГАТО В ЧОМУ НЕ МОЖНА НЕ ПОБАЖАТИ КРАЩОГО. ЦЕ ОСОБЛИВО СТОСУЄТЬСЯ ПРОПОВІДІ СЛОВА БОЖОГО.
ДЕСЬ ЧУЄТЬСЯ ПРОПОВІДЬ; А МІЖ ТИМ ЦЕ ЄДИНИЙ САДОВИЙ НІЖ У РУКАХ РОБІТНИКІВ ВИНОГРАДУ БОЖОГО. ЯК БИ І НАД НАМИ НЕ ЗДІЙСНИЛОСЯ: “ПРИЙДЕ ГОСПОДАР ВИНОГРАДНИКА ТА ПОГУБИТЬ ВИНОГРАДНИКІВ ТИХ ТА ВІДДАСТЬ ВИНОГРАД ІНШИМ”. АЛЕ ЯКБИ САМІ ЦІ НЕ ВВІРВАЛИСЯ ТА НЕ ЗАГУБИЛИ НЕ ТІЛЬКИ РОБІТНИКІВ, АЛЕ І САМ ВИНОГРАД…