-0.6 C
Lutsk
Неділя, 4 Грудень, 2022
Всі новини Календар

16 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 26-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
Різдвяний піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Софонії (635-605 до Р.Х.). Совершается служба со славословиемПрп. Савви Сторожевського (Звенигородського) (1406).

Прп. Феодула Константинопольського (бл. 440). Прп. Іоанна мовчальника, колишнього єп. Колонійського (558). Сщмч. Феодора, архієп. Александрійського (606). Прп. Георгія Черникського (1806) (Рум.).

Сщмч. Андрія пресвітера (1920). Сщмч. Миколая пресвітера (1937). Св. Георгія спов. (1960).

Євангельські Читання

1 Тим., 283 зач., III, 1-13. Лк., 100 зач., XX, 9-18. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПРИТЧА ПРО ВИНОГРАДНИК ПОКАЗУЄ СТАРОЗАВІТНУ ЦЕРКВУ; РОБІТНИКИ – ЦЕ ТОДІШНЯ ЇЇ ІЄРАРХІЯ. А ОСКІЛЬКИ ВОНА НЕ ВІДПОВІДАЛА СВОЄМУ ПРИЗНАЧЕННЮ, ТО ЗВЕРШИВСЯ ВИРОК НАД НЕЮ: ВЗЯТИ У НЕЇ ВИНОГРАДНИК ТА ВІДДАТИ ІНШИМ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЦІ ІНШІ БУЛИ СПОЧАТКУ СВ. АПОСТОЛИ, ПОТІМ ЇХ ПРИЄМНИКИ – АРХІЄРЕЇ З УСІМ СВЯЩЕНСТВОМ. ВИНОГРАДНИК БОЖИЙ – ОДИН ВІД ПОЧАТКУ СВІТУ, І ПРИЗНАЧЕННЯ РОБІТНИКІВ ЙОГО ОДНЕ БУЛО, Є І БУДЕ ДО СКОНУ ВІКУ – ПРИНОСИТИ ГОСПОДАРЮ ВИНОГРАДУ ПЛІД – СПАСЕННІ ДУШІ.

 

ЦЕ ЗАВДАННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ІЄРАРХІЇ, ВІДПОВІДНО, І НАШОЇ. ЯКОЮ МІРОЮ ВИКОНУЄТЬСЯ ВОНА – ВСЕ МИ БАЧИМО. ЩО Ж СКАЗАТИ НА ЦЕ? БАГАТО В ЧОМУ – СЛАВА БОГУ! – АЛЕ БАГАТО-БАГАТО В ЧОМУ НЕ МОЖНА НЕ ПОБАЖАТИ КРАЩОГО. ЦЕ ОСОБЛИВО СТОСУЄТЬСЯ ПРОПОВІДІ СЛОВА БОЖОГО.

 

ДЕСЬ ЧУЄТЬСЯ ПРОПОВІДЬ; А МІЖ ТИМ ЦЕ ЄДИНИЙ САДОВИЙ НІЖ У РУКАХ РОБІТНИКІВ ВИНОГРАДУ БОЖОГО. ЯК БИ І НАД НАМИ НЕ ЗДІЙСНИЛОСЯ: “ПРИЙДЕ ГОСПОДАР ВИНОГРАДНИКА ТА ПОГУБИТЬ ВИНОГРАДНИКІВ ТИХ ТА ВІДДАСТЬ ВИНОГРАД ІНШИМ”. АЛЕ ЯКБИ САМІ ЦІ НЕ ВВІРВАЛИСЯ ТА НЕ ЗАГУБИЛИ НЕ ТІЛЬКИ РОБІТНИКІВ, АЛЕ І САМ ВИНОГРАД…

Вас може зацікавити

У Неділю 10-ту після П’ятидесятниці Архіпастир звершив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний

27 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

«Нев’янучі цінності»: У Волинській єпархії провели десятий ювійлений фестиваль-паломництво для молоді «Фавор»

Редактор Головний