7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Календар

29 квітня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 2-а після Пасхи. Глас 1.
День пісний.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМцц. Агапії , Ірини та Хіоніїі  (304).

Мч. Леоніда та мцц. ХарієсиНікиГалиниКаліси Нунехії ВасилісиФеодори, Ірини та інших (258).

Ікон Божої Матері Іллінсько-Чернігівської (1658) і Тамбовської (1692).

Євангельські Читання

Діян., 11 зач., IV, 13-22. Ін., 15 зач., V, 17-24.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Судити справедливо чи перед Богом слухати вам більше, ніж Бога? Ми не можемо не говорити того, що бачили та чули”. Так говорили владі св. апостоли Петро та Іоанн, коли їм забороняли говорити про Господа Іісуса воскреслого, після того як вони іменем Його зцілили кульгавого з дитинства.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Не побоялися вони погроз, бо очевидність істини не дозволяла їм мовчати: ми бачили та чули, говорили вони, і руки наші засяяли, як пізніше добавив св. Іоанн. Вони – очевидці: очевидці ж – перші надійні свідки істини. У цьому відношенні, ні одна сфера людських знань не має подібних свідків.

 

Від того, що з того часу пройшло 18 1/2 віків, сила свідчень їх не зменшилась ніскільки, а відповідно, не зменшилась й очевидність істини, про яку вони свідчили. Якщо відпадають у невір’я, – а нині тих, хто відпадає, дуже багато, – то відпадають не чомусь інакше, як через брак тверезості розуму. Не хочуть обговорити та захоплюються привидами, яким підлабузництво серця охоче надає певну ймовірність.

 

Бідні душі! Гинуть, уявляючи, що потрапили, зрештою, на потрібний слід, і радіють тому особливо, що перші вступили у ці колію та стали для інших передовими вожаками. Але не велика радість сидіти на седалищі згубників.

Вас може зацікавити

25 червня 2019 року

Редактор Головний

1 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 жовтня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний