Мчч. Акиндина, Пігасія, Афонія, Єлпідифора, Анемподиста і тих, що з ними (бл. 341-345).
Прп. Маркіана Кіринейського (388).
Сщмчч. Константина й Ананії пресвітерів (1918).
Євангельські Читання
Утр. – Ев. 1-е, Мф., 116 зач., XXVIII, 16-20. Літ. – Еф., 220 зач., II, 4-10. Лк., 38 зач., VIII, 26-39. Мчч.: Еф., 233 зач., VI, 10-17. Мф., 36 зач., X, 16-22.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
ГАДАРИНСЬКИЙ БІСНУВАТИЙ ПІСЛЯ ЗЦІЛЕННЯ СВОГО ПРИСТАЄ ДО ГОСПОДА І БАЖАЄ БУТИ З НИМ ЗАВЖДИ; ОПІСЛЯ, ПОЧУВШИ ВОЛЮ ЙОГО, ІДЕ ТА ПРОПОВІДУЄ ПРО БЛАГОДІЯННЯ, ЯКЕ ВІН ОТРИМАВ, УСІМ МІСТОМ.
БЛАГОДІЙНИК НАВЕРТАЄТЬСЯ, ВОЛЯ ЙОГО СТАЄ ЗАКОНОМ ДЛЯ ОБЛАГОДІЯНОГО, І МОВА ЙОГО НЕ МОЖЕ СТРИМАТИСЯ, ЩОБ НЕ ГОВОРИТИ ПРО ТЕ, ЩО ОТРИМАНО ВІД НЬОГО.
ЯКБИ МИ МАЛИ У ПАМ’ЯТІ ВСІХ БЛАГ, ОТРИМАНИХ ВІД ГОСПОДА, ТО НЕ БУЛО БИ МІЖ НАМИ НЕВДЯЧНИХ, НЕ БУЛО БИ ПОРУШНИКІВ СВЯТОЇ ВОЛІ ЙОГО, НЕ БУЛО БИ ТАКИХ, ЯКІ НЕ ЛЮБИлИ БИ ЙОГО БІЛЬШЕ ВСЬОГО.
У ХРЕЩЕННІ МИ ПОЗБАВЛЕНІ ПРАБАТЬКІВСЬКОГО ГРІХА І ВСІЄЇ ЙОГО ЗГУБНОСТІ; У ПОКАЯННІ ПОСТІЙНО ОМИВАЄМОСЯ ВІД ГРІХІВ, ЯКІ БЕЗПЕРЕСТАНКУ ПРИЛІПЛЮЮТЬСЯ ДО НАС. ПРОВИДІННЯМ БОЖИМ ОХОРОНЯЄМОСЯ ВІД БІД, НЕ РІДКО ТИХ, ЯКІ МИ НЕ БАЧИМО, І ОТРИМУЄМО НАПРАВЛЕННЯ У ЖИТТІ, ЯКЕ НАЙБІЛЬШ БЕЗПЕЧНЕ ДЛЯ НАС ТА СПРИЯТЛИВЕ ДЛЯ ЦІЛЕЙ НАШИХ; ТАК І ВСЕ, ЩО МАЄМО, ВСЕ ВІД ГОСПОДА.
ТОМУ НАМ СЛІД УСІЄЮ ДУШЕЮ НАЛЕЖАТИ ГОСПОДУ, У ВСЬОМУ ВИКОНУВАТИ ВОЛЮ ЙОГО ТА ПРОСЛАВЛЯТИ ІМ’Я ЙОГО ПРЕСВЯТЕ, А ОСОБЛИВО ЖИТТЯМ ТА СПРАВАМИ, ЩОБ НЕ БУТИ ГІРШИМИ ЗА ГАДАРИНСЬКОГО БІСНУВАТОГО, ЯКИЙ ВІДРАЗУ Ж ВИЯВИВСЯ НАСТІЛЬКИ МУДРИМ, ЩО СТАВ ГІДНИМ ПРИКЛАДОМ НАСЛІДУВАННЯ ДЛЯ ВСІХ.