20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Календар

10 березня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця cирна (масляна) – загальниця. Глас 6.
З трапези виключається м’ясо.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Тарасія, Патріарха Константинопольського (806).

Сщмч. Сильвестра, архієп. Омського (1920). Сщмч. Олександра пресвітера, прмц. Мстислави. Сщмч. Миколая пресвітера (1945).

Євангельські Читання

На 6-ому часі: Іоїл. II, 12-26. На веч.: Іоїл. III, 12-21.

Літургії немає. Починаючи з вечірньої служби звершуються подібно до великопісних. Читається молитва прп. Єфрема Сиріна (з поклонами).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І ТЕПЕР ПРОМОВЛЯЄ ГОСПОДЬ: ВЕРНІТЬСЯ ДО МЕНЕ ВСІМ СЕРЦЕМ СВОЇМ, І ПОСТОМ СВЯТИМ, І ПЛАЧЕМ ТА РИДАННЯМ! І ДЕРІТЬ СВОЄ СЕРЦЕ, А НЕ СВОЮ ОДІЖ, І НАВЕРНІТЬСЯ ДО ГОСПОДА, ВАШОГО БОГА, БО ЛАСКАВИЙ ВІН ТА МИЛОСЕРДНИЙ, ДОВГОТЕРПЕЛИВИЙ ТА МНОГОМИЛОСТИВИЙ. ЗАСУРМІТЬ НА СІОНІ В СУРМУ, ОГОЛОСІТЬ СВЯТИЙ ПІСТ, СКЛИЧТЕ ЗІБРАННЯ… НЕХАЙ ВИЙДЕ З КІМНАТИ СВОЄЇ ТАКОЖ МОЛОДИЙ, МОЛОДА Ж З-ПІД СВОГО НАКРИТТЯ! НЕХАЙ ПЛАЧУТЬ СВЯЩЕНИКИ, СЛУГИ ГОСПОДНІ, ХАЙ МОЛЯТЬ ВОНИ: ЗМИЛУЙСЯ, ГОСПОДИ, НАД НАРОДОМ СВОЇМ” (ІОЇЛЬ. 2, 12-17).

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ХТО ЧУЄ НИНІ ГОЛОС ЦЕЙ, ЩО РОЗДАЄТЬСЯ У ЦЕРКВІ? ЯКЩО БИ З НЕБА НА ПЛОЩАХ ПОЧУВСЯ ГРОМОВИЙ ГОЛОС: “ПОЩАДІТЬ, ЛЮДИ, СЕБЕ САМИХ, І ПОЩАДИТЬ ВАС ГОСПОДЬ”, МОЖЕ БУТИ ХТО-НЕБУДЬ І ПОЧУВ БИ ЙОГО ТА ОТЯМИВСЯ ВІД НАСОЛОДЖЕННЯМ УТІХАМИ, ПРИСТРАСТЯМИ ТА ВИНОМ.

 

СВЯЩЕННИКИ НЕ ПЕРЕСТАЮТЬ БЛАГАТИ: “ПОМИЛУЙ ГОСПОДИ!” АЛЕ ВІД ГОСПОДА ПРАВИЛЬНО ВИХОДИТЬ ГРІЗНА ВІДПОВІДЬ: “НЕ ПОМИЛУЮ, БО НЕМАЄ ТИХ, ХТО ШУКАЄ ПОМИЛУВАННЯ”. УСІ СПИНОЮ СТОЯТЬ ДО ГОСПОДА, ВІДВЕРНУЛИСЯ ВІД НЬОГО ТА ЗАБУЛИ ЙОГО.

Вас може зацікавити

26 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

29 січня 2020 року – православний календар

Редактор Головний