9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Календар

14 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 17-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Посту немає.

Совершается служба великому праздникуПокров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомАп. від 70-ти Ананії  (I). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Романа Сладкоспівця (VI). Совершается служба со славословиемПрп. Савви Вишерського, Новгородського (1461).

Мч. Домніна Солунського (бл. 284-305). Прмч. Михаїла, ігумена Зовійського, і з ним 36-ти преподобномучеників (780-790). Святкування  на честь Хітона Господнього і Стовпа Животворящого (330) (Груз.). Собор Молдавських святих.

Сщмч. Олексія пресвітера (1918). Сщмч. Михаїла пресвітера (1920). Сщмчч. ОлександраГеоргія, Миколая пресвітерів, мч. Іоанна (1937). Рівноапп. Іверських царя Миріана (після 361) і цариці Нани ( бл. 364).

Люблінської (IX), Псково-Покровської  (1581), Браїловської (1635), Касперівської (1840), Гербовецької (1859)  та Барської ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – Богородиці: Євр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І ПРОБУВ УСЮ НІЧ У МОЛИТВІ ДО БОГА”, ТУТ ОСНОВА ТА ПОЧАТОК ХРИСТИЯНСЬКИХ ВСЕНІЧНИХ БДІНЬ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЖАР МОЛИТОВНИЙ ПРОГАНЯЄ СОН, А ЗАХОПЛЕННЯ ДУХУ НЕ ДАЄ ПОМІТИТИ, ЯК ПЛИНЕ ЧАС. СПРАВЖНІ МОЛИТВЕННИКИ НЕ ПОМІЧАЮТЬ ТОГО; ЇМ ЗДАЄТЬСЯ, ЩО НІБИ ВОНИ ТІЛЬКИ ЩО СТАЛИ НА МОЛИТВУ, А МІЖ ТИМ УЖЕ І ПОЧАЛО СВІТАТИ.

 

АЛЕ ПОКИ ДІЙДЕ ХТО ДО ТАКОЇ ДОСКОНАЛОСТІ, ТРЕБА БРАТИ НА СЕБЕ ПРАЦЮ БДІННЯ. НЕСТИ ЙОГО ЯК НЕСУТЬ ОДИНАКИ; НЕСЛИ ЙОГО І НЕСУТЬ ЗАГАЛЬНОЖИТЕЛІ; НЕСЛИ ЙОГО І НЕСУТЬ БЛАГОГОВІЙНІ ТА БОГОБОЯЗНІ МИРЯНИ.

 

АЛЕ ХОЧ І З ВЕЛИКОЮ ПРАЦЕЮ ДОВОДИТЬСЯ БДІННЯ, ПЛІД ЙОГО ЗАЛИШАЄТЬСЯ У ДУШІ ПРЯМИЙ, ПОВСЯКЧАСНИЙ – УМИРОТВОРЕННЯ ДУШІ, ПРИ РОЗСЛАБЛЕННІ ТА ЗНЕМОЗІ ТІЛА.

 

СТАН ДУЖЕ ЦІННИЙ У РЕВНИТЕЛІВ ДУХА! ВІД ТОГО, ДЕ БУЛИ ЗАПОЧАТКОВАНІ БДІННЯ (НА АФОНІ), ВІД НИХ ВІДМОВЛЯТИСЯ НЕ ХОЧУТЬ. ВСЕ УСВІДОМЛЮЮТЬ, ЯК ЦЕ ВАЖКО, АЛЕ ВІДМІНИТИ ЦЕЙ ЧИН НІ У КОГО НЕМАЄ БАЖАННЯ, ЗАРАДИ ТІЄЇ КОРИСТІ, ЯКУ ПРИЙМАЄ ДУША ВІД БДІНЬ.

 

СОН БІЛЬШЕ ВСЬОГО ЗАСПОКОЮЄ І ЖИВИТЬ ПЛОТЬ, А БДІННЯ ЖЕ БІЛЬШЕ ВСЬОГО ВГАМОВУЄ ЇЇ. ХТО ДОСТАТНЬО ВИСИПАЄТЬСЯ, БУВАЄ ТЯЖКИМ НА СПРАВИ ДУХОВНІ ТА ХОЛОДНИМ ДО НИХ, А ТОЙ, ХТО ВІДВІДУЄ БДІННЯ , – ШВИДКО СТАЄ ДО ДІЇ ТА ГОРИТЬ ДУХОМ.

 

ЯКЩО ПРАВИЛЬНО НАВЧАТИ ДОБРУ ПЛОТЬ, ЯК РАБА, ТО НІЧИМ НЕ МОЖНА ТАК ЗАЗНАТИ У ЦЬОМУ УСПІХУ, ЯК ЧАСТИМ БДІННЯМ. ТУТ ПЛОТЬ ПОВНІСТЮ ВІДЧУВАЄ ВЛАДУ ДУХА НАД СОБОЮ І ПРИВЧАЄТЬСЯ КОРИТИСЯ ЙОМУ, А ДУХ НАБУВАЄ НАВИК ВОЛОДІТИ НАД НЕЮ.

Вас може зацікавити

12 січня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

5 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний