17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Календар

5 червня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 5-а після Пасхи. Глас 4.
Посту немає.

 Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Михаїла спов., єп. Синадського (821). Совершается служба со славословиемЗнайдення мощей свт. Леонтія, єп. Ростовського (1164). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСобор Ростово-Ярославських святих.

Прмч. Михаїла чорноризця (IX). Прп. Євфросинії, ігуменії Полоцької (1173). Прп. Паїсія Галицького (1460).

Знайдення мощей мцц. ЄвдокіїДаріїДарії та Марії (2001).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25. Літ. – Діян., 37 зач., XV, 35-41. Ін., 38 зач., X, 27-38.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский“Коли не вірите Мені, вірте справам Моїм”, – говорить Господь. Справи Господні явними були всім, і Він міг вказати на них гласно. Це – зцілення різних хвороб, вигнання бісів, влада над природою, знання сердечних помислів, пророцтво майбутнього, сила слова та господство над душами. Усі вони доказують ясно, що Іісус Христос від Бога, і що слово Його – істина.

Для нас до тих справ приєдналися ще – дивна смерть, воскресіння, вознесіння, зішестя Святого Духа, заснування Церкви, дивні дари духовні у віруючих, перемога над язичництвом та благодатні сили, які до цих пір не перестають діяти у Церкві Божій. Усе це справи Господа.

Всякому невіруючому можна сказати: якщо не віриш слову, повір справам тим, які голосно свідчать про Божество Господа нашого Іісуса Христа, і повіривши, прийми всю Його істину. Але як тоді відповідали іудеї Господу? – знову “шукали, щоб схопити Його”. А що нинішні невіри? Сидять і плетуть брехню на брехню, щоб “схопити” не Господа – бо це не в їхніх силах – а тих, які прості у вірі та не можуть розплутати їхні хитроспретіння.

Вас може зацікавити

12 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 лютого 2021 року – православний календар

Редактор Головний

23 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний