20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Календар

14 квітня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 5-а Великого посту. Глас 3.
Великий піст.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Марії Єгипетської (522). Совершается служба со славословиемПрп. Євфимія, архім. Суздальського, чудотворця (1404). Прп. Варсонофія Оптинського (1913).

Мчч. Геронтія і Василіда (III). Прп. Макарія, ігумена Пелікітської обителі (бл. 830). Мч. Авраамія Болгарського, Володимирського чудотворця (1229). Прп. Геронтія, канонарха Печерського (XIV). Прав. АхазаСвт. Пахомія Романського (1724).

Сщмч. Сергія пресвітера (1938).

Євангельські Читання

На 6-му часі: Іс. XLI, 4-14. На веч.: Бут. XVII, 1-9. Притч. XV, 20 – XVI, 9.

Літургія Передосвячених Дарів. Зазвичай у середу ввечері звершується утреня з читанням Великого канону та читається житіє прп. Марії Єгипетської.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ПУТЬ ЖИТТЯ ДЛЯ ПРЕМУДРОГО УГОРУ, ЩОБ ВІДДАЛЮВАТИСЬ ВІД ШЕОЛУ ВНИЗУ” (ПРИТ. 15, 24). УСІМ ВІДОМО, ЩО Є ПЕКЛО І ТУДИ МОЖЕ ПОТРАПИТИ КОЖЕН ЗА СВОЇ СПРАВИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

АЛЕ НЕ ВСІ ПАМ’ЯТАЮТЬ ЦЕ І НЕ ТАК СПРАВНО ЖИВУТЬ, ЩОБ ВИДНО БУЛА ТУРБОТА УХИЛИТИСЯ ВІД ПЕКЛА. ЖИВУТЬ, ЯК ЖИВЕТЬСЯ, НА АВОСЬ: АВОСЬ ЯКОСЬ І В ПЕКЛО НЕ ПОТРАПИМО. ДЕ Ж РОЗУМ НАШ? У ЖИТТЄВИХ СПРАВАХ ЩЕ МОЖЕ СХОДИТИ З РУК “АВОСЬ”, АЛЕ У ТАКІЙ РІШУЧІЙ СПРАВІ, ЯКА, ОДНОГО РАЗУ ЗВЕРШИВШИСЬ, БУДЕ ВО ВІКИ ВІКІВ НЕЗМІННОЮ, “АВОСЬ” ВИКРИВАЄ НЕРОЗУМНІСТЬ ОСТАННОЇ СТЕПЕНІ.

 

НЕ ХИЗУЙСЯ Ж, РОЗУМЕ, СВОЄЇ РОЗУМНІСТЮ, КОЛИ НЕ ПАМ’ЯТАЄШ ЦЬОГО І НЕ ПРОПОНУЄШ НАМ ПОМИСЛІВ ЖИТТЯ, ЯК УХИЛИТИСЯ ВІД ПЕКЛА, СПАСТИСЯ.

Вас може зацікавити

1 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

10 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

19 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний