21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Календар

14 квітня 2020 року – календар з повчанням

Страсна седмиця.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Великий Вівторок

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Марії Єгипетської (522). Совершается служба со славословиемПрп. Євфимія, архім. Суздальського, чудотворця (1404). Прп. Варсонофія Оптинського (1913).

Мчч. Геронтія і Василіда (III). Прп. Макарія, ігумена Пелікітської обителі (бл. 830). Мч. Авраамія Болгарського, Володимирського чудотворця (1229). Прп. Геронтія, канонарха Печерського (XIV). Прав. АхазаСвт. Пахомія Романського (1724).

Сщмч. Сергія пресвітера (1938).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 90 зач., XXII, 15 – XXIII, 39. Літ. – Мф., 102 зач., XXIV, 36 – XXVI, 2.

Літургія Передосвячених Дарів.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Нині народ, священники та влада іудейська в останній раз чують слово Господа у храмі. І воно було всесяжне; воно обіймало все минуле, справжнє та майбутнє.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Питанням про Іоанна Господь дає зрозуміти, що Він – істинний Месія; притчею про двох синів переконує, що іудеї будуть відкинуті і на місце їх призвані язичники; притчею про виноградарів вказує їм, що знедолених очікує загибель; притчею про шлюб сина царя вчить, що із тих, хто прийшов до Нього, не всі будуть достойні і будуть такі, які праведно будуть вигнані геть у пітьму кромішню; відповідями на притання про дань кесарю та про першу заповідь визначає характерні риси спасительного життя; накінець, особливо учням передбачає горе Єрусалиму та відкриває таємницю другого Свого пришестя.

 

Достатньо було тільки вислухати все це з увагою, щоб впевнитися, що Він є істинний Спас світу – Христос, і покоритися Його заповідям та вченню. І до цих пір прочитання глав Євангелія про все, що було цього дня, є найбільш дієвим засобом до того, щоб оживити віру в Господа і сформувати у християнині свідомість, чим він повинен бути і чого чекати, зігрівати ревність та являти себе сповідуючим Господа не язиком тільки, але і справою.

Вас може зацікавити

2 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

5 лютого 2022 року – православний календар

Редактор Головний

11 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний