-1.7 C
Lutsk
Субота, 4 Лютий, 2023
Основи православ'я

Настав вівторок Страсної седмиці

У вівторок Страсної седмиці Церква згадує останню проповідь Ісуса Христа перед народом в Єрусалимському храмі і розказані Ним притчі.

14 квітня 2020 року у православних настав Великий Вівторок Страсної седмиці – один з найголовніших і насичених глибоким духовним змістом днів богослужбового року.

Великий Вівторок став останнім днем, коли Єрусалимський храм і єврейський народ чули одкровення Спасителя. Події цього дня описані в Євангелії від Матвія. Господь багато навчав у храмі і поза храмом, а після проповіді розповів учням притчі про Його Друге Пришестя, про десять дів і про таланти (Мт. 24-25).

В цей день Христос залишає для учнів одне з головних своїх послань: «Пильнуйте!»

Церква знову закликає віруючих до духовного пильнування, морального вдосконалення, а також істинно християнського вживання тих дарів (талантів), якими Господь нагородив кожну людину. Перш за все це стосується справ милосердя та благодійності, про що Сам Христос сказав: «Істинно кажу вам: так як ви зробили одному з найменших братів Моїх цих, те зробили Мені» (Мф. 25, 40).

Страсна седмиця – найсуворіша, поряд з першою седмицею Великого посту. У Великий Вівторок дозволена їжа без олії, строго заборонено вживати алкоголь, співати мирські пісні і веселитися. Після вівторка християни закуповують продукти для розговіння у Світле свято Пасхи.

Джерело

Вас може зацікавити

Неділя про Страшний суд

Редактор Головний

Святитель Феофан Затворник – як навчитися розумно звершувати молитву

Редактор Головний

Звідки взялися кольори церковних облачень?

Редактор Головний