10.1 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Календар

13 квітня 2020 року – календар з повчанням

Страсна седмиця.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Великий Понеділок

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Іпатія, єп. Гангрського (бл. 326). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Іони, митр. Московського і всієї Русі, чудотворця (1461). Свт. Іннокентія, митр. Московського (1879).

Прп. Аполлонія Єгипетського (IV). Сщмчч. Авди , єп. Персидського, і Веніаміна диякона (418-424). Прп. Іпатія, ігумена Руфіанського (бл. 446). Прп. Іпатія цілителя, Печерського (XIV). Прп. Філарета ігум. Глинського (1841).

Сщмч. Іоанна пресвітера (1938).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 84 зач., XXI, 18-43. Літ. – Мф., 98 зач., XXIV, 3-35.

Літургія Передосвячених Дарів.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Господь іде на вільні страждання. Треба і нам наслідувати Його. Це обов’язок кожного, хто сповідує, що силою страстей Христових став він тим, чим є тепер, і хто надіється ще отримати щось таке велике та славне, що і на розум те нікому прийти не може. Як же наслідувати?

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский 

Роздумами, співчуттям. Іти з думкою слідом за Господом, який страждає, і роздумами своїми витягуй зі всього такі уявлення, які могли б вразити серце і вводити його у почуття страждань, які пережив Господь.

 

Щоб останнє звершилося успішніше, треба себе самого зробити страждаючим через зменшення споживання їжі та сну, через збільшення стоянь та колінопоклонінь. Виконай усе, що робить св. Церква, і будеш добрим супутником Господу на страждання.

Вас може зацікавити

10 квітня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний