22.6 C
Lutsk
Вівторок, 23 Липень, 2024
Календар

13 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Неділя 17-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
Посту немає.

Совершается служба на шестьСщмч. Григорія єп., просвітителя Великої Вірменії (бл. 335). Совершается служба со славословиемПрп. Григорія Пельшемського, Вологодського чудотворця (1442). Совершается служба с полиелеемСвт. Михаїла, першого митр. Київського (992).

Мцц. Рипсимії Гаїанії і з ними 35-ти святих дів (початок IV). Свт. Михаїла, першого митр. Київського (992). 

Сщмч. Прокопія пресвітера (1918). Сщмчч. ПетраВ’ячеславаПетраСимеонаВасилія, Олександра пресвітерів, Серафима диякона, прмц. Олександри, мчч. Олексія і Матфея, мц. Аполлінарії (1937). Св. Філософа спов., пресвітера (1937). 

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 6-е, Лк., 114 зач., XXIV, 36-53. Літ. – 2 Кор., 182 зач. (від полу́), VI, 16 – VII, 1. Лк., 26 зач., VI, 31-36. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Корінна, початкова заповідь – люби. Мале слово, а висловлює всеосяжну справу.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Легко сказати люби, але не легко досягнути потрібну міри любові.

 

Не зовсім ясно і те, як цього досягнути, тому і Спаситель обставляє цю заповідь іншими пояснювальними правилами: люби, “як самого себе; і як хочете, щоб з вами чинили люди, так і ви чиніть з ними”.

 

Тут вказується міра любові, можна сказати, безмірна; бо чи є міра любові до самого себе і чи є добро, якого не побажав би собі хтось від інших? Між тим, однак, це розпорядження не є нездійсненним. Вся справа у тому, щоб слід ввійти у досконале співчуття з іншими так, щоби їх почуття повною мірою переносилися на себе та відчувати їх так, як вони відчувають.

 

Коли це буде, нічого і вказувати, що у такому разі слід зробити для інших: серце саме вкаже. Ти тільки потурбуйся про те, щоби підтримувати співчуття, а то відразу ж підійде егоїзм і поверне тебе у себе і заполонить тебе. Тоді і пальцем не поворушиш для іншого, і дивитися на нього не будеш, хоч і помре він. Коли сказав Господь: люби ближнього, як самого себе, то хотів, щоб замість нас, став у нас, тобто, у нашому серці, ближній. Якщо ж там так і буде стояти наше “я”, то не чекай добра.

Вас може зацікавити

22 грудня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

19 січня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

19 вересня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний