5 C
Lutsk
Субота, 16 Жовтень, 2021
Календар

17 листопада 2020 року – календар з повчанням

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Іоанникія Великого (846). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмчч. Никандра, єп. Мірського, і Єрмея пресвітера (I).

Свт. Павла Тобольського (1770). Прп. Меркурія Печерского (XIV). Блж. Симона, Христа ради юродивого, Юр’євецького (1584). Прп. Никандра Городноєзерського (XVI).

Св. Миколая спов., пресвітера (1931). Прмц. Євгенії (1935). Сщмч. Олександра пресвітера (1937). Сщмч. Ісмаїла пресвітера (1941).

Євангельські Читання

1 Сол., 268 зач., III, 9-13. Лк., 60 зач., XI, 34-41. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 10 зач., IV, 25 – V, 12.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“СВІТИЛЬНИКОМ ТІЛА Є ОКО”, А СВІТИЛЬНИК ДУШІ – ЦЕ РОЗУМ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ЯК ПРИ НЕПОШКОДЖЕНОСТІ ОКА ТІЛЕСНОГО ВСЕ НАВКОЛО НАС, У ЗОВНІШНЬОМУ ПОБУТІ НАШОМУ, ВИДНО ДЛЯ НАС І МИ ЗНАЄМО, ЯК І КУДИ ЙТИ І ЩО РОБИТИ, ТАК ПРИ ЗДОРОВОМУ РОЗУМІ ВИДНО БУВАЄ ДЛЯ НАС ВСЕ У ВНУТРІШНЬОМУ ПОБУТІ НАШОМУ, У ВІДНОШЕННІ ДО БОГА ТА ДО БЛИЖНІХ І У ТОМУ, ЯК СЛІД НАМ СЕБЕ ТРИМАТИ.

 

РОЗУМ, ЯК ВИЩА СТОРОНА ДУШІ, ПОЄДНУЄ ПОЧУТТЯ БОЖЕСТВА, ВИМОГ СОВІСТІ ТА СПОДІВАННЯ НА КРАЩЕ, ПОРІВНЯНО ЗІ ВСІМ, ЩО ПІДВЛАДНЕ НАМ ТА ВІДОМЕ НАМ. КОЛИ РОЗУМ ЗДОРОВИЙ, ТО У ДУШІ ЦАРЮЄ СТРАХ БОЖИй, ДОБРОСОВІСНІСТЬ ТА НЕЗВ’ЯЗАНІСТЬ НІЧИМ ЗОВНІШНІМ, А КОЛИ ВІН НЕЗДОРОВИЙ – БОГ ЗАБУТИЙ, СОВІСТЬ КУЛЬГАЄ НА ОБИДВІ НОГИ І ДУША ВСЯ ГРУЗНЕ У ВИДИМЕ ТА ТЕ, ЩО МОЖЕ ЗАВОЛОДІТИ НАМИ.

 

В ОСТАННЬОМУ ВИПАДКУ У ЛЮДИНИ ТЕМНА НІЧ: ПОНЯТТЯ СПЛУТАНІ, У СПРАВАХ НЕПОРЯДОК, У СЕРЦІ БЕЗВІДРАДНА ТУГА. ШТОВХАЮТЬ ЙОГО РІЗНІ ОБСТАВИНИ ТА ВІН ІДЕ СЛІД ЗА НИМИ, ЯК ТРІСКА ЗА ТЕЧІЄЮ СТРУМКА. НЕ ЗНАЄ ВІН, ЩО ДО ЦИХ ПІР ЗРОБЛЕНО, ЩО ВІН ТЕПЕР І ЧИМ ЗАКІНЧИТЬСЯ ШЛЯХ ЙОГО.

 

НАВПАКИ, У КОГО ЗДОРОВИЙ РОЗУМ, ТОЙ, БОЯЧИСЬ БОГА, ВЕДЕ СПРАВИ СВОЇ З ОБЕРЕЖНІСТЮ, СЛУХАЄ ОДНОГО ЗАКОНУ СОВІСТІ, ЩО ДАЄ ОДНОМАНІТНИЙ УСТРІЙ ВСЬОГО ЖИТТЯ ЙОГО ТА НЕ ЗАНУРЮЄТЬСЯ У ЧУТТЄВЕ, НАДИХАЮЧИСЬ СПОДІВАННЯМ НА МАЙБУТНЄ ВСЕБЛАЖЕНСТВО.

 

ВІД ЦЬОГО У НЬОГО ПОГЛЯД НА ВСЕ ЖИТТЯ, ЗІ ВСІМА ЙОГО ДОТИКАМИ, ЗРОЗУМІЛИЙ, А СВІТЛО ДЛЯ НЬОГО ВСЕ ТАКЕ, ЯК БИ СВІТИЛЬНИК ОСВІЧУВАВ КОГО СІЯННЯМ (ЛК. 11, 36).

Вас може зацікавити

22 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний